Ryszard Kukliński - uroczystości rocznicowe

pt., 09/02/2018 - 13:34 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W 14. rocznicę śmierci Ryszarda Kuklińskiego w Bełchatowie zorganizowane zostaną uroczystości.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w intencji gen. bryg. Ryszarda Kuklińskiego odprawione zostanie nabożeństwo.

Następnie około godziny 13.50 pod tablicą znajdującą się na terenie parafii przy ulicy Kościuszki upamiętniającą generała złożone zostaną kwiaty.

TKB - Uczczą pamięć - 09.02.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez józef (niezweryfikowany) w

jak można się modlić za zdrajcę ojczyzny

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Można, mordercom "wyklętym" stawia się pomniki mimo że żyją jeszcze ludzie którzy pamiętają jak jeden z tych wyklętych strzelił w Bełchatowie nieuzbrojonemu uciekającemu kierownikowi Bawełnianki w plecy w biały dzień. Takie czasy, bandytów, złodziei i morderców nazywa się "żołnierzami wyklętymi" i gloryfikuje. Ale żyją jeszcze ci co pamiętają prawdę...

Wysłane przez karol (niezweryfikowany) w

Postać bardzo kontrowersyjna, co przyznaje wielu naszych współobywateli. A skoro kontrowersyjna to nie powinna być tak bezmyślnie wynoszona.

Wysłane przez Adam (niezweryfikowany) w

Być może, dzięki Kuklińskiemu te komentarze piszemy w naszym języku a nie po rosyjsku. Być może działalność pułkownika zapobiegła kolejnej wojnie światowej. Jak po II wojnie światowej ZSRR traktował "niepodległe" kraje i jak wyglądała pomoc bratnich narodów wiemy z historii dosyć dobrze. Dla mnie oczywistym jest że Kukliński nie zdradził Polski - co najwyżej Armię Czerwoną i podległe jej Ludowe Wojsko Polskie.

Wysłane przez Wolny człowiek (niezweryfikowany) w

Karkołomna to argumentacja, że Kukliński zdradził, bo był żołnierzem i złamał ówczesne prawo. W ten sam sposób można powiedzieć że wszyscy którzy ratowali żydów podczas wojny to przestępcy bo łamali prawo, obowiązujące wtedy na terenie okupowanej Polski. Podobnie z działaczami Solidarności - oni też łamali obowiązujące prawo. 

Dodaj komentarz