Jest akt oskarżenia

pt., 06/07/2018 - 14:06 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl/archiwum

Wracamy do sprawy z 2016 roku dotyczącej zastrzeżeń mieszkańca co do wykonania inwestycji, a konkretnie budowy odcinka drogi w Dobrzelowie. W tej sprawie zostało skierowane doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Postępowanie w sprawie wątpliwości co do wykonania drogi w Dobrzelowie prowadziła prokuratura w Opocznie. Przypomnijmy, że mieszkańcy zarzucali między innymi to, że w dokumentacji wykazano, iż wybudowanych miało zostać 2200 metrów kwadratowych drogi z poboczami, tymczasem takiej powierzchni na wykonanie tej inwestycji według mieszkańców nie było.

Drogę wybudowano i to co znalazło się na papierze, zdaniem zawiadamiających organy ścigania, nijak miało się do rzeczywistości.

Po zbadaniu przez prokuraturę sprawy, do II Wydziału Karnego bełchatowskiego sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko wójtowi Gminy Bełchatów i 4 urzędnikom oraz osobom zatrudnionym w spółce zależnej od gminy. Prokuratura zarzuca oskarżonym niedopełnienie obowiązków służbowych, przekroczenie uprawnień, oraz poświadczenie nieprawdy.

TKB - Jest akt oskarżenia - 06.07.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez haha (niezweryfikowany) w

Ten nie siedzi w kozie kto nic nie robi...podobno świerczyńska też miała i jest burmistrzem, prokurator skierował bo musiał a sąd to pewnie umorzy i tyle w sprawie.

Wysłane przez .. (niezweryfikowany) w

Jajnik won z urzędu! Ad vocen strasznie ciężko jest u was z komentarzem

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

21/02/2019 - 10:39
Śniadanie biznesowe GKS-u
Komentarze: 1
21/02/2019 - 10:36
Penchew o grze Onico
21/02/2019 - 10:26
Rieu ponownie w kinie Kultura
Komentarze: 1