Śmiertelny wypadek pod Szczercowem

śr., 11/10/2017 - 10:51 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku , do którego doszło 11 października 2017 roku około godziny 4.30 na DW 483 w okolicach Szczercowa w powiecie bełchatowskim. Przypominają także o obowiązku noszenia odblasków.
 
Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 43-letnia kierująca mercedesem vito potrąciła 78-letniego pieszego, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.  Kobieta była trzeźwa. Mężczyzna poruszał się poza terenem zabudowanym bez jakichkolwiek elementów odblaskowych czy też latarki.

Policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków idący poboczem lub skrajem drogi, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach drogowych, jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku. Zmiana przepisów spowodowała, że za brak elementów odblaskowych grozi mandat w wysokości od 20 do 100 złotych.

Źródło: 
KPP w Bełchatowie

TKB - Śmiertelny wypadek pod Szczercowem - 11.10.2017

Tagi

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia