„Niefrasobliwość” zarządu WOD.- KAN. i agentura w nadzorze?

wt., 12/06/2018 - 15:43 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Dziś na konferencji prasowej Edward Olszewski przedstawił swoją interpretację komunikatu zamieszczonego na stronie spółki WOD. - KAN. Tytuł komunikatu brzmi następująco: „Wykonawca zrezygnował z realizacji zamówienia”. Chodzi o Kontrakt 01 na budowę Zamkniętych Komór Fermentacyjnych w oczyszczalni, co miało rozwiązać przede wszystkim problem odoru w mieście.

Można odnieść wrażenie, że nic wielkiego się nie stało, ale tak nie jest. W normalnej sytuacji spółka WOD.- KAN. zatrzymałaby wadium w kwocie 400 tys. zł. Wygląda jednak na to, że wadium podlega zwrotowi, bo "niefrasobliwy" zarząd przegapił termin zawarcia umowy i zapewne przez przypadek umożliwił rezygnację bez konsekwencji.

Wybór kolejnego wykonawcy, to kolejne miesiące i praktycznie pewny wzrost kosztów tej inwestycji o kilka milionów zł.

To nie pierwsza "niefrasobliwość" obecnego zarządu. Wcześniej „zapomniano” o wystawieniu gwarancji dla spółki AWBUD, która dzięki temu bezkarnie zeszła z budowy, a straty WOD.-KAN. szacuje się również w milionach. Nie dopatrzono się również błędu projektowego przy budowie piaskownika, w wyniku czego ten nie osiąga zaplanowanej wydajności.

Kolejnym smaczkiem w sprawach związanych ze spółką WOD.-KAN., jak dodaje Edward Olszewski, jest fakt, iż jeden z członków Rady Nadzorczej spółki, Marek Włóka był zarejestrowany w latach 80-tych jako Osoba Zabezpieczona, a następnie Kontakt Operacyjny czyli Osobowe Źródło Informacji.

TKB - "Niefasobliwość" zarządu Wod.-Kan. i agentura w nadzorze? - 12.06.2018

TKB - Konferencja prasowa - "Niefasobliwość" zarządu Wod.-Kan. i agentura w nadzorze? - 12.06.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez ex (niezweryfikowany) w

No to dopiero jest MISIEWICZOWSTWO ŚWIATA, brawo, brawo!

Proponuję hasło dla Ziemi Bełchatowskiej: Nieudacznicy są wśród nas.

Wysłane przez obs (niezweryfikowany) w

Oj brzydko pachnie i nie chodzi o odory. CBA powinno prześwietlić tą niefrasobliwość. Za dużo przypadków. 

A może tak się zbiera pieniądze na kampanię wyborczą?

Wysłane przez ekspert (niezweryfikowany) w

Za Rozpary były kwasy z oczyszczalnią, za Chrzanowskiego były kwasy z oczyszczalnią, za Czechowskiej są kwasy z oczyszczalnią. 

Wysłane przez antykomunista (niezweryfikowany) w

Ciekawe ilu osobom się "rozjaśniło" po tej informacji. Podejrzenia, przypuszczenia, to co innego niż kwity z IPN. Ilu takich jeszcze się ukrywa udając przyjaciół.

Wysłane przez farmaceuta (niezweryfikowany) w

Smarujesz maścią otoczenie, w którym żerują i wyłażą szczury z dziury. Wcześniej takiej maści nie było. To chyba IPNolan?

Wysłane przez ben (niezweryfikowany) w

Ludzie!! przecież tam misiewicze kręcą lody na setki tys. pln a może na miliony pod opieką pisu i czechowskiej , gdzie są odpowiednie służby???

Wysłane przez Bełchatowianin (niezweryfikowany) w

Firmy Bełchatowskie nie chcą robić dla Spółki Wod-kan i Urzędu Miasta bo były cały czas niedoceniane przez obecne władze to nie ma się co dziwić , że są takie jaja .Kopek do zwolnienia jak i pracownicy odpowiedzialni za przetargi.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Firmy Bełchatowskie nie chcą współpracować ze spółką Wod-Kan bo ich nie szanowali .

Wysłane przez uczciwy (niezweryfikowany) w

Odczepcie się od Prezesa Kopka, który jest super szefem i staje na głowie by nie podnosić cen wody i ścieków. Jak zewnętrzne firmy są nie uczciwe, to takie rzeczy się dzieją.

Wysłane przez banan (niezweryfikowany) w

a co ma Kopek do ceny wody nie wolno mu tego zrobić,i tyle  ,powinien obniżać a nie finansować wyborcze pomysły swoje i Ziemniaków .przeanalizujcie i zobaczycie jak kroi .

Wysłane przez frustrat (niezweryfikowany) w

Prostacy, cwaniacy obejmują ważnie stanowiska, trzeba być układnym, to jest szansa na karierę, tak było, a teraz jest do kwadratu. Kiedy mądrzy, ambitni ludzie (nieukładni, ale fachowi) zechcą kandydować? - chyba nigdy, bo obecna demokracja wymaga przede wszystkim hipokryzji, zakłamania. Skoro pijak, który zrobi/ obieca wszystko za 3 zł ma taki sam głos jak rozsądny, wykształcony i przykładnie żyjący obywatel, to jak tu oczekiwać, że porządni, nie skłonni do zgniłych kompromisów i  przekrętów ludzie będą mogli liczyć na większość?

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/09/2018 - 14:48
Zażalenie
20/09/2018 - 14:38
Jaka była ta kadencja?
20/09/2018 - 14:17
Nie było dyskusji o szpitalu
20/09/2018 - 14:15
Odebrali stypendia
20/09/2018 - 14:10
Dzień Przedszkolaków

Wybrane ogłoszenia