30-lecie szpitala

wt., 13/06/2017 - 12:59 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II świętuje 30-lecie istnienia. Okrągły jubileusz to okazja do podsumowań i uhonorowania osób, które zasłużyły się dla bełchatowskiej placówki.

Oficjalne uroczystości zorganizowano w piątek w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury. W uczestniczyli między innymi marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i jego zastępca oraz wicewojewoda łódzki. Urząd marszałkowski jest organem prowadzącym bełchatowski szpital.

Uroczystość była okazją do pokazania historii bełchatowskiego szpitala, tego jak powstawał i zmieniał się na przestrzeni lat. Jak zapewnił dyrektor placówki Paweł Skoczylas bełchatowski szpital ma się dobrze i doskonale wpisuje się w planowane zmiany w organizacji służby zdrowia. Już są planowane nowe inwestycje w obiekcie.

Podczas gali decyzją Ministra Zdrowia odznaczono odznaką za Zasługi dla Ochrony Zdrowia wieloletnich pracowników szpitala. Odznakami Amicus Salutis uhonorowano samorządowców, osoby oraz instytucje zaangażowane w działalność szpitala.

Bełchatowski Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II to trzeci pod względem wielkości zatrudnienia zakład pracy w Bełchatowie. Obecnie pracuje tam około 1300 osób.

Materiał filmowy w trakcie realizacji. Zapraszamy ponownie wkrótce.
Tagi

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/10/2017 - 17:44
Przerwane obrady
Komentarze: 5
20/10/2017 - 13:48
Przyjęcia tylko w sytuacji zagrożenia życia
Komentarze: 1
20/10/2017 - 13:39
Jubileusz już jutro

Wybrane ogłoszenia