5 filarów programu PLUS-a

czw., 13/09/2018 - 10:14 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Inteligentne miasto, dla obywatela, wdzięczność dla seniorów, edukacja kluczem sukcesu oraz małe wielkie inwestycje. To pięć filarów programu wyborczego, który podczas konferencji przedstawił PLUS.

Pod hasłem "inteligentne miasto" kryje się rozbudowa miejskiego monitoringu, wykorzystanie zielonej mocy oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach.

"Miasto dla obywatela" to: strefa relaksu dla mieszkańców, powołanie pełnomocnika osób niepełnosprawnych oraz ambasadorów Bełchatowa, czyli osób znanych z sukcesami sportowymi czy artystycznymi.

Trzeci filar nazwano wdzięcznością dla seniorów. Tu PLUS proponuje bon dla seniorów, profilaktykę prozdrowotną oraz usługę Taxi Senior.

Pod hasłem "edukacja kluczem do sukcesu" kryje się pomysł nauki programowania współfinansowany przez miasto dla uczniów już od szkoły podstawowej. PLUS proponuje również powołania Szkoły Mistrzostwa Sportowego o trzech profilach: piłki nożnej, siatkowej i lekkoatletycznej. Proponują również dodatki motywacyjne dla wyróżniających się nauczycieli.

Ostatni filar to "małe i wielkie inwestycje". Tu PLUS chce połączyć spółki komunalne w jedną tworzącą holding.

Chcą również utworzenia obwodnicy zachodniej oraz budowy ulicy łączącej Przemysłową z Armii Krajowej.

TKB - 5 filarów programu PLUSA - 13.09.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez wyborca (niezweryfikowany) w

Podoba mi się ten program,będę na Pana głosować.

Wysłane przez obywatell (niezweryfikowany) w

Mało jak na 5-letnią kadencję... a np. kolejne tężnie - m.in.ten pomysł obecnej prezydent  uważam za b. trafiony!

Wysłane przez jaro (niezweryfikowany) w

Ten facet ma doświadczenie. Widać, że to co proponuje mieszkańcom jest przemyślane, a nie wymyślone za 5 dwunasta. To jest obraz całości, a nie pojedyncze "wytryski". Ja jestem za.

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Panie Matyśkiewicz jasne że umie p. pływać ale tu chodzi o coś więcej.Pan już miał swoje 5 minut i dosyć.Program śliski bez polotu i nie do końca przemyślany.1)Inteligentne miasto - miasto to ludzie a żeby byli zadowoleni ,to muszą mieć pracę bo troska o byt jest priorytetem.Owszem ważne jest bezpieczeństwo i monitoring i wiele jeszcze drobnych rzeczy-ale to już drugi plan.2) Miasto dla obywatela -My nie mamy sponsorować pełnomocników ani znanych osób z sukcesami sportowymi czy artystycznymi -my chcemy sami korzystać z dóbr kultury.3)Trzeci filar (wdzięczność dla seniorów) powinien być rozszerzony o pomoc dla seniora nawet za niewielką opłatą.4) edukacja kluczem do sukcesu -Nie tylko sport się liczy ale np. nauka gry na instrumentach .A gdy chodzi o nauczycieli to najbardziej uprzywilejowana grupa i o jakich motywacjach mówimy przy tak kiepskiej motywacji innych zawodów.5) Małe i wielkie inwestycje -wszystkie spółki do przeglądu .(Nie może być tak,żeby spółka była na minusie i zjadała własny ogon a zarząd kasował krocie.Żeby było wszystko jasne nie zasługuje p. Matyśkiewicz na mój głos.

Wysłane przez x (niezweryfikowany) w

Gryka ładniejszy

Wysłane przez obs (niezweryfikowany) w

Taki jakiś wygadany. Nie lepsza milcząca, ukrywająca się i na niczym nieznająca się Czechowska?

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Wpis mój przebiegle schowany ,znajdzie się zapewne jak zniknie art. z pierwszych stron.A to hytrus moderator.

Wysłane przez Krzysztof (niezweryfikowany) w

W związku z zapowiadaną konsolidacją Spółek miejskich pracownicy Spółek są stanowczo przeciwni wobec programu PLUSa.

Wysłane przez mz (niezweryfikowany) w

A czy ktoś słyszał o zwolnieniach w PGM. Rzekomo wręczono wypowiedzenia 5-7 osobom. To fakt, czy plotka?

Wysłane przez Wodkan (niezweryfikowany) w

Pracownicy spoko loko, niech się boją Prezesi i rady nadzorcze, głodomory.

Wysłane przez radek (niezweryfikowany) w

Program slogany o niczym nie mówiące. Zresztą papugują po Gryczce i Ziemi tylko słowa inne. Np. Gryczka jako pierwszy zaczął publicznie mówić Bełchatów dla bełchatowian nie dla spadachroniarzy z Radomska czy ze Zgorzelca. Plus Miasto dla obywatela - jakie miasto? A co ten ze Skierniewic nie obywatel? Słabe nie przemyślane. Inteligentna miasto - czy należy rozumieć Że Wy przez 12 lat wypracowaliście glupie miasto? Darek daj se siana.

Wysłane przez wyborca (niezweryfikowany) w

A czy Gryka nie uczestniczył w poprzednich koalicjach? A czy Gryka nie współrządzi obecnie Powiatem i tym samym nie współodpowiada za to co się od czterech lat dzieje. A czy Gryka nie jest przykładem cwaniaczka, który bierze od wielu miesięcy wynagrodzenie i za nic nie odpowiada? Dajcie jakąś kasę, to ją chętnie przyjmę, reszta się nie liczy - może to powinno być hasło wyborcze Pana Gryczki. 

Wysłane przez XXX (niezweryfikowany) w

ale bajarz, był u władzy i nic  z tych  postulatów nie zrobiła  miał szanse.Teraz się  kandydaci z  partii rządzącej pozagryzają, zamiast wspólnie  wybrać  jednego kandydata, to "prywata" przez nich  przemawia.Gryczka w koalicji w poprzednim układzie?  śmiech na sali.To  kto jak nie Czechowska  po pojednaniu z senatorem  wszystko robili, aby  odwołać Gryczkę? Przecież  nie Plus, oni  kornie  jako  partia Gowina  popierali Czechowską i senatora.

Dodaj komentarz