Akt oskarżenia dla Anety K. i Grzegorza S.

pt., 12/01/2018 - 13:06 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Nie w sprawie, a przeciwko konkretnym osobom Prokuratura Rejonowa prowadziła postepowanie w sprawie przetargu na remont oddziału okulistycznego w bełchatowskim szpitalu. Zarzuty usłyszały dwie osoby. Jest już gotowy akt oskarżenia w tej sprawie.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2016 roku, kiedy to remont na okulistyce rozpoczął się przed wyłonieniem w przetargu oficjalnego wykonawcy prac. O możliwości popełnienia przestępstwa prokuraturę zawiadomił obecny dyrektor szpitala Paweł Skoczylas.

Prokuratura Rejonowa skierowała właśnie do Sądu Rejonowego w Bełchatowie akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom Anecie K. ówczesnej kierowniczce sekcji inwestycji oraz Grzegorzowi S. zatrudnionemu na stanowisku zastępcy dyrektora szpitala do spraw administracyjno-technicznych. Oboje zostali dyscyplinarnie zwolnieni z Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

Prokuratura oskarża Anetę K. o przekroczenie uprawnień polegającym na wejściu w porozumienie z nieuprawnionym wykonawcą i utrudnianiu realizacji przetargu na modernizacje oddziału okulistycznego oraz rozpoczęciu prac mimo braku rozstrzygnięcia przetargu i nie zawarcia pisemnej umowy na wykonawstwo.

Grzegorz S. oskarżony został o to, że nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku nadzoru nad podległym pracownikiem Anetą K. i dopuścił do wprowadzenia nieuprawnionej firmy remontowej na oddział i rozpoczęcia tam prac modernizacyjnych.

Oboje usłyszeli zarzut nieumyślnego narażenia Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie na szkodę w wysokości 324 tysięcy złotych oraz ryzyko zerwania przez NFZ kontraktu dla szpitala na usługi medyczne świadczone przez oddział okulistyczny.

Oboje nie przyznali się do zarzucanych im czynów.

TKB - Akt oskarżenia dla Anety K. i Grzegorza S. - 12.01.2018

Tagi

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane