Tweet foto: gksbelchatow.com

PGE GKS Bełchatów w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski pokonał u siebie Wigry Suwałki 2:1 i wywalczył awans do kolejnej rundy.

W całym spotkaniu padły trzy bramki, wszystkie w drugiej połowie meczu i to w samej końcówce.

Najpierw w 88. minucie celny starzał oddaje Dawid Flaszka i PGE GKS Bełchatów prowadzi 1:0. W 90. minucie po samobójczym golu Adriana Klepczyńskiego przy Sportowej jest remis. Natychmiast "Brunatni" po stracie gola wyprowadzają dogodną sytuację, którą celnym strzałem kończy Piotr Giel.

Składy drużyn

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Łukasz Pietroń, Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Marcin Garuch – Michał Ciarkowski (70. Piotr Giel), Patryk Rachwał (9. Patryk Janasik), Marcin Ryszka, Dawid Flaszka, Emile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Paweł Olszewski, Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Artur Bogusz – Mariusz Rybicki, Robert Obst (46. Patryk Sokołowski), Mateusz Radecki, Damian Gąska, Krzysztof Wołkowicz – Patryk Klimala (64. Karol Mackiewicz).

Żółte kartki: Klepczyński, Janasik (PGE GKS) – Wołkowicz, Obst, Radecki, Bogusz (Wigry)