Będzie jaśniej

pt., 12/01/2018 - 13:00 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

20 przejść dla pieszych na terenie miasta zostanie doświetlonych. To inwestycja finansowana z budżetu obywatelskiego.

Pierwsze taki oświetlenie zainstalowane już zostało przy przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego na wysokości targowiska miejskiego. Lepiej oświetla ono zarówno samo przejście dla pieszych jak i okolicę, co pozwala zauważyć w nocy kierowcom zbliżających się do przejścia dla pieszych ludzi.

Jaśniej będzie w około 20 punktach, które wytypowane zostały przez urzędników i policję.
Nowe oświetlenie zainstalowane będzie przy przejściach dla pieszych na al. Kardynała Wyszyńskiego, na Rotmistrza Pileckiego, Mielczarskiego, Staszica, Czyżewskiego, 1 Maja. Są to przejścia zlokalizowane na drogach, dla których zarządcą jest miasto.

Szacowany koszt całości inwestycji to 200 tysięcy złotych. W lutym wyłoniony zostanie projektant i wykonawca tego zadania. Nowej jakości oświetlenia przy przejściach dla pieszych można spodziewać się w ciągu najbliższych miesięcy.

TKB - Będzie jaśniej - 12.01.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Kierownik (niezweryfikowany) w

niech piesi uważają jak wchodzą  na pasy i tyle!!! Zawsze się upewniam że kierujący pojazdem ma zamiar zatrzymać się bo nie jestem pewny czy nie jest  pod wpływem alkoholu albo małolatem popisującym się swoją starą bemką przed pasażerami.

Wysłane przez m (niezweryfikowany) w

Bardzo dobry pomysł. Oświetlone przejście - bezpieczniejsze przejście.

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane