Będzie wicestarosta?

pt., 19/05/2017 - 14:24 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W środę 24 maja zwołana zostanie nadzwyczajna sesja Rady Powiatu, podczas której głosowany będzie wniosek o powołanie nowego wicestarosty i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Kandydatem na stanowisko wicestarosty będzie najprawdopodobniej Konrad Koc, a na wiceprzewodniczącego rady Krzysztof Rybak.

Minął rok od odwołania Grzegorza Gryczki ze stanowiska, i rok odkąd mimo to nadal pracuje jako wicestarosta. To dlatego, że choć radni podjęli decyzję o odwołaniu Gryczki, to nie podjęli próby zwolnienia go z obowiązku świadczenia pracy, a w zaistniałej sytuacji prawnej, byłoby to konieczne, chyba, że powołany zostanie nowy wicestarosta. Wówczas automatycznie Grzegorz Gryczka zwolniony zostałby z obowiązku świadczenia pracy.

Odwołany choć niezwolniony przez rok Grzegorz Gryczka był wicestarostą, ponieważ obóz rządzący nie był w stanie się porozumieć we własnych szeregach. Była co prawda jedna próba powołania wicestarosty, ale nie poparli tej kandydatury wszyscy koledzy partyjni i wniosek upadł.

Teraz jest szansa na to by impas w radzie przełamać. Waldemar Wyczachowski będzie układał listy w wyborach samorządowych (o czym informowaliśmy wczoraj) i to może przekonać oponentów z PiS do tego, by jednak poprzeć wniosek starosty.

Nieoficjalnie wiadomo, że kandydatem na wicestarostę będzie Konrad Koc, obecnie naczelnik wydziału skarbu starostwa i szef komitetu gminnego PiS w gminie Bełchatów. Na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu za Krzysztofa Jewgiejuka z Ziemi Bełchatowskiej, który zrezygnował z funkcji w maju ubiegłego roku, zaproponowany ma zostać Krzysztof Rybak, radny PiS członek Rady Nadzorczej PGE GiEK S.A. To również nieoficjalna informacja.

TKB - Nowy wicestarosta? - 19.05.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez to se wymiślili (niezweryfikowany) w

Ani Koc wicestarostą , ani Rybak do prezydium się nie dostaną. Znowu pośmiewisko na sali będzie a największym przegranym po raz kokejny zostanie najsłabszy starosta od czasów J. Brózdy. Adio

Wysłane przez Rafał (niezweryfikowany) w

Nareszcie normalna osoba na odpowiednim stanowiskuRafa

Wysłane przez Rafi (niezweryfikowany) w

Nareszcie odpowiednią osoba na stanowisku3

Wysłane przez abc (niezweryfikowany) w

leszcza z radomska powołają :)

Wysłane przez kaka (niezweryfikowany) w

 szantaż   radnych  przez  starostę  może  mu wyjść  bokiem, bo  chyba  ci  radni od senatora  nie palą się do roli  kandydatów  na posłów a  do  wyborów samorządowych  poparcie   posła z Piotrkowa  byłoby chyba tylko  obciążeniem.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Trzeba przyznać, że senator skutecznie blokuje działanie samorządu. To taki gość, który mówi: mam sztyl od szpadla i i będę go wkładał w szprychy. Ma raje, każdy rower można rozpier...ić, ale ja bym wolał by Powiat jechał do przodu. Radość z rozpier...nia dzieciakowi rowerka rajcuje może dzieciaków i niedorozwiniętych dorosłych. Panie Senatorze mam nadzieję, że potknie się Pan w końcu o ten sztyl i się wypie...doli.

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/04/2018 - 14:03
Zginęła 25-latka
20/04/2018 - 13:59
Rodziny Policyjne
20/04/2018 - 13:57
Uwaga rowerzyści
Komentarze: 1
20/04/2018 - 13:55
Kłopotliwe stojaki
Komentarze: 1

Wybrane ogłoszenia