Bełchatowska policja dołącza do protestu

śr., 11/07/2018 - 13:58 -- Ilona Wróblewska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W całej Polsce rozpoczął się protest funkcjonariuszy policji. Jednym z jego założeń jest stosowanie pouczeń zamiast mandatów. Do protestu dołączyli także mundurowi z Bełchatowa.

Na razie protest objawia się związkową flagą na gmachu bełchatowskiej komendy dodatkowo niektóre policyjne radiowozy zostały również oflagowane.

W ramach założeń mundurowi stosują pouczenia zamiast mandatów ale policjanci zaznaczają, że mimo protestu kierowcy nie mogą czuć się bezkarni.

Policjanci domagają się od rządu podwyżek po 650 złotych dla każdego funkcjonariusza. Chcą też przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego, płacenia za nadgodziny oraz o to aby zwolnienia lekarskie były płatne w 100 proc.

W ten sposób policjanci protestować będą najprawdopodobniej do końca lipca.

TKB - Bełchatowska policja dołącza do protestu - 11.07.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Giz (niezweryfikowany) w

Za robote sie brac a nie. Pierdza w siedzenia w radiowozie i rowerzystow tylko ganiaja. Czym sie pochwalic belchatowska policja moze ? Znalezieniem krzakow maryski przy takowce? Super brawo wy. Banda nierobow

Wysłane przez MariAN (niezweryfikowany) w

Jestem przeciw protestowi policjantów.

Niestety nie można na nich liczyć kiedy ich potrzeba. Złodzieje w naszym regionie robią co chcą. 

A policja zajmuje się wypisywaniem mandatów: za wypicie piwa czy przejazd rowerem na pasach.

WG mnie i tak warunki dla policjantów są zbyt dobre w naszym kraju.

Wysłane przez Szatan (niezweryfikowany) w

Zgadza się z wcześniejszymi komentarzami tylko umiał mandaty wlepiac a jak są potrzebni to ich nie ma albo trzeba długo czekać żeby się ruszyly chyba że kolega potrzebuje pomocy, żeby kota ogonem odwrócić nagiac przepisy pod swoje widzimisię. I to jest prawda przystluce brata mojego z rowerzysta z rodziny byłego policjanta. A co do mandatu mojego którego dostałem na początku tego roku za to że przechodziłem w nie dozwolony miejscu chociaż według przepisów mogłem przejść w tych okolicznościach przez jezdnię to mi nieuk wkleił mandat ponieważ stał na kogutach mógł Jeszce sobie włączyć syren i zatańczyć kankana to może by został gwiazdą na YouTube. 

Dodaj komentarz