Zasłużone zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze PGE GKS-u. Brunatni poradzili sobie z groźną Siarką bez najmniejszych problemów i pokonali rywali na własnym stadionie 3:0.

Drużyna PGE GKS-u obawiała się Siarki Tarnobrzeg, zespołu, który walczy o miejsce w barażach o I ligę. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż przed własną publicznością Brunatni zagrali niemalże koncertowo i pokonali przeciwników bardzo wyraźnie. Od samego początku spotkania bełchatowska drużyna konstruowała groźne akcje. Już w 12. minucie świetny strzał powracającego po urazie Aghvana Papikyana dał Brunatnym prowadzenie.

Na tym gospodarze nie poprzestali, nadal mocno zagrażając bramce Siarki. Rywale starali się odpowiedzieć celnym strzałem, ale atakowali bramkę bełchatowian rzadko i bezskutecznie. Pięć minut po przerwie wynik podwyższył Bartłomiej Bartosiak, strzelając bramkę w bardzo efektowny sposób.

Ten strzał jakby podciął skrzydła przyjezdnym, a na boisku toczyła się już praktycznie jednostronna walka. W dodatku od 63. minuty drużyna gości grała w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę za brutalny faul na Groliku, a w wyniku tego czerwoną, otrzymał Czyżycki.

Przyjezdnym ciężko było przedrzeć się pod bramkę bełchatowian, sami natomiast musieli mocno bronić swojej. Im bliżej końca, tym ofensywa Brunatnych była coraz wyraźniejsza, a błąd w obronie gości sprawił, że w polu karnym faulowany był Daniel Ciechański. Do „jedenastki” stanął kapitan PGE GKS-u, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Dzięki tej wygranej PGE GKS wskoczył na 9. miejsce w tabeli II ligi, a co najważniejsze oddalił się od strefy spadkowej. Kolejne spotkanie bełchatowianie rozegrają już w środę – w Radomiu.

PGE GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg 3:0
Aghan Papikyan 12', Bartłomiej Bartosiak 50', Patryk Rachwał 81' (k)

Skład PGE GKS: Kamil Bruchajzer – Adrian Klepczyński, Marcin Grolik (71' Mateusz Szymorek), Piotr Witasik, Robert Pisarczuk – Patryk Rachwał, Szymon Zgarda (43' Marcin Ryszka) – Paweł Zięba, Aghvan Papikyan (75' Hubert Berłowski), Bartłomiej Bartosiak – Przemysław Zdybowicz (62' Daniel Ciechański).