Budżet Obywatelski - propozycje tylko do piątku

śr., 11/07/2018 - 13:58 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Do piątku do godziny 15.30 mieszkańcy, stowarzyszenia czy fundacje mogą składać wnioski do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jeśli więc, ktoś jeszcze się waha, to ostatni moment, by wypełnić dokumenty i zaproponować swój projekt.

W puli na tegoroczną edycję jest 1,5 mln złotych. 100 tysięcy z tego przeznaczonych zostanie na realizację tak zwanych miękkich projektów, czyli np. badań profilaktycznych, urządzeń monitorujących zdrowie, czy działań kulturalnych. Pozostała kwota wydana zostanie w przyszłym roku budżetowym na zwycięskie projekty twarde. To mogą być np. nowe place zabaw, infrastruktura, chodniki, parkingi i tym podobne.

Na razie do urzędu wpłynęło kilkanaście propozycji od mieszkańców. Czas na założenie dokumentów zainteresowani mają do piątku do godziny 15.30.

Wszystkie nadesłane propozycje poddane zostaną ocenie merytorycznej przez urzędników miejskich. Projekty będą sprawdzane np. pod kontem możliwości ich realizacji, tego czy np. zaproponowana lokalizacja jest na terenach należących do miasta. Dopiero po tej weryfikacji ogłoszona zostanie końcowa lista propozycji, na które będą mogli głosować mieszkańcy.

TKB - Budżet Obywatelski - propozycje tylko do piątku - 11.07.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez aleale (niezweryfikowany) w

Jestem na urlopie poza Bełchatowem, a miałbym prośbę aby ktoś zgłosił utwardzenia ścieżki z dolnośląskiego na okrzei  z ul. Edwardów. Przy niewielkich opadach nie da się przejść suchą nogą, szczególnie w rejonie mostku na Rakówce.

Dodaj komentarz