Chcą natychmiastowego zerwania umowy partnerskiej

pon., 26/03/2018 - 13:33 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Bełchatowianie dla Narodu składają wniosek do władz miasta z prośbą o zerwanie umowy partnerskiej z Nowogradem Wołyńskim. Są zbulwersowani tym, że władze Nowogradu Wołyńskiego zorganizowały turniej ku chwale między innymi Stefana Bandery odpowiedzialnego za wymordowanie Polaków żyjących na Kresach Wschodnich.

Chodzi o zorganizowany 3 marca turniej bokserski „Ku chwale Stefana Bandery, Romana Szuchewicza oraz Ukraińskiej Powstańczej Armii”, odpowiedzialnych za wymordowanie tysięcy Polaków na Kresach Wschodnich.

Dlatego jak czytamy w nadesłanym do redakcji przez Stowarzyszenie Bełchatowianie dla Narodu piśmie domagają się oni natychmiastowego zerwania umowy partnerskiej przez Bełchatów z tym miastem.

Jak mówi Mateusz Broncel ze stowarzyszenia „sprzeciwiamy się, by partnerami naszego miasta były osoby, które jawnie czczą zbrodniarzy Ukraińskich oraz ustrój totalitarny jakim był narodowy – socjalizm”.

Stowarzyszenie dysponuje oficjalnymi zdjęciami z turnieju, na których jak podkreślają wyraźnie widać burmistrza Nowogradu na tle portretów Bandery, Szuchewicza oraz "wilczy hak" symbolizujący 2 Dywizje Pancerną Waffen SS.

Pismo o zerwanie umowy partnerskiej Stowarzyszenie Bełchatowianie dla Narodu złoży jutro u przewodniczącej Rady Miasta i u prezydent Bełchatowa.

TKB - Chcą natychmiastowego zerwania umowy partnerskiej - 26.03.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Franek (niezweryfikowany) w

Brawo! Zero tolerancji dla faszystów z Ukrainy!

Wysłane przez zupa (niezweryfikowany) w

no zobaczymy teraz jakie to patrioty z naszej władzy hehe, dobrze że ktoś to wychwycil brawo

Wysłane przez Tymek787 (niezweryfikowany) w

Bardzo mnie ciekawi jak zareaguje Rada i Prezydentowa.

Wysłane przez ns (niezweryfikowany) w

Niech nasi narodowi patrioci z bełchatowskiego podwórka zaczną coś robić dla naszej małej ojczyzny, zorganizują jakiś subotnik, posprzątają ścieżki rowerowe, pomogą babci nieść zakupy z rynku. bo słyszy się o ich działaniu, ale tylko w przestrzeni wirtualnej, w życiu nie widziałem jeszcze żadnego przedstawiciela tego stowarzyszenia.

Wysłane przez BdN (niezweryfikowany) w

-przed wprowadzeniem 500+ organizowaliśmy wyprawki szkolne dla najbiedniejszych młodych mieszkańców Bełchatowa

-regularnie wysyłamy paczki żywnościowe Polakom na Kresach

-organizowaliśmy piknik charytatywny, na którym zbieraliśmy pieniądze na operację dla młodego mieszkańca Bełchatowa

-byliśmy organizatorami zbiórki pieniężnej dla ciężko chorej młodej bełchatowianki

-regularnie organizujemy wykłady dla mieszkańców ze znanymi osobistościami

-cyklicznie współorganizujemy turniej piłkarski dla młodych bełchatowian

i jeszcze pewnie kilka innych akcji, które akurat mi wyleciały z głowy :)

Wysłane przez obs (niezweryfikowany) w

Pomijając w mojej ocenie słuszną inicjatywę, to koledzy zabili klina Pani prezydent, że ho, ho. Przecież ona wygrała wybory ukrywając się, a teraz ktoś oczekuje od niej poważnej decyzji mającej charakter międzynarodowy. Może do dubaju, albo do Radomska trzeba się schować, bo to za gruby temat, by tak z głowy go rozstrzygnąć, stanowisko zająć, czy tam co innego, ALE ZROBIĆ COŚ (w przeciwieństwie do nic nierobienia)

Wysłane przez obywatel PT (niezweryfikowany) w

Bandera mordował Polaków, to fakt ale czy byl zbrodniarzem Ukrainskim? Dla nich, walczył o niepodległą Ukrainę. Każdy naród ma swoje Wielkie postacie jak i te złe. Wszystko jest kwestią punktu widzenia, który jak wiemy, zależy od miejsca siedzenia...

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Do obywatela PT: prezentuja Pan relatywizm moralny w czystej postaci, na pytanie czy Bandera był zbrodniarzem ukraińskim jedyna logiczna odpowiedź jest taka: był zbrodniarzem – bo popełnił zbrodnie

- był ukraińskim, bo nie był niemieckim, polskim czy nazistowskim  tylko był Ukraińcem

Pzdr obiektywnych

Wysłane przez ma_x (niezweryfikowany) w

Taka prosta odpowiedź??? A Piłsudski bohater czy zbrodniarz? Dzisiaj bohater, medale biją, ale czy na pewno? Ilu Polaków zginęło w przewrocie majowym? Ilu przeciwników politycznych w Berezie?Na pewno wielokrotnie mniej niż w stanie wojennym. A jeden zdegradowany, zbrodniarz drugi bohater. Kto ma rację? Jeżeli wszystko takie proste? A może jest potrzeba historyczna na dzisiejsze czasy? Same trudne pytania!!!

Wysłane przez Kocham Bełchatów (niezweryfikowany) w

Brawo! Jestem z Wami w tej kwestii!!!

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane