Część parku już gotowa

pt., 09/11/2018 - 15:33 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Całość rewitalizowanego parku przy Wolności gotowa będzie w grudniu. Jednak część odnowionego placu będzie można zobaczyć już w niedzielę.

Na 11 listopada ma być gotowa patriotyczna część rewitalizowanego parku przy Wolności. Jest to obszar zlokalizowany najbliżej ronda. Właśnie w tej części znajduje się pomnik marszałka, który zostanie odsłonięty w najbliższą niedzielę.

Alejki zostały wyłożone kostka granitową, jest mała architektura, oświetlenie i monitoring. Obecnie trwają tam prace porządkowe. Mieszkańcy już w niedzielę będą mogli zobaczyć efekt prowadzonych prac.

Dwie pozostałe strefy w której zlokalizowane będą miejsca przeznaczone do wypoczynku, gastronomii i zabaw jeszcze jest przygotowywana. Tam jak zapewnia magistrat prace idą pełna parą, a całość do użytku oddana będzie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Dla ruchu obecnie zamknięty został odcinek ul. Czyżewskiego wzdłuż parku. Tam naprawiana jest zniszczona nawierzchnia. Objazd prowadzony jest drogą przy szkole muzycznej. Dodajmy, że na czas naprawy nawierzchni przy Czyżewskiego wprowadzona tam ruch dwukierunkowy.

TKB - Część parku już gotowa - 09.11.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez SebeX (niezweryfikowany) w

Czechowska się śmiała z Chrzanowskiego że tyle betonu na Placu Narutowicza a sama kużwa to samo robi na Placu Wolności.

Wysłane przez Xif (niezweryfikowany) w

W innych sprawach np. obyczajowych tez jest lepsza-brawo!

Wysłane przez Xifris (niezweryfikowany) w

Jutro zobaczymy tam wszystkich prawych i sprawiedliwych z kwiatami....

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Na szybko zrobiony park, jeszcze niedokończony, ale tyle było czasu...

Moim zdaniem pomnik marszałka można było zrobić większy.

No, ale przynajmniej będzie odnowione to miejsce zwane parkiem żula... Ta nazwa wraz ze starym, obskórnym miejscem umarły.

Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w

... pełna zgoda, nareszcie ten park będzie wyglądał porządnie i nowocześnie, a jak ktoś nie chce betonu a chce więcej zieleni, to niech wyprowadzi się na wieś i najlepiej do lasu, wtedy będzie zadowolony.

Wysłane przez komentator (niezweryfikowany) w

Park miejski jest zielonym, zadrzewionym miejscem`wypoczynku mieszkańców miast. Park miejski z przewagą betonu jest - no właśnie dla kogo?

Park wymagał rewitalizacji, ale:

po pierwsze: pomnik Mickiewicza mógł pozostać - był wielkim Polakiem, wiele zrobił dla tożsamości i wolności narodu;

po drugie: mamy już miejsce, które mogło być wykorzystane do uroczystości patriotycznych - Plac Narutowicza (wyłożony granitem) idealnie się nadaje na pomnik marszałka;

po trzecie: ile milionów kosztowała rewitalizacja;

po czwarte: drzewa tak długo rosną, te które już są trzeba bezwzględnie chronić (a nie wymyślać teorie, że chorowały a właściwie to już suche były).

 

Wysłane przez ewa (niezweryfikowany) w

To nie PARK tylko PLAC - a to chyba ogromna różnica. Widział ktoś zarośnięty  byle jakimi drzewami plac? To o co ten szum , że ktoś tam zrobił porządek?Czego tam żałować- trawy , którą podlewali pijacy???????? Teraz to będzie trochę ładnego miejsca gdzie z przyjemnością będzie można usiąść i chwilkę odpocząć!

Wysłane przez Ja (niezweryfikowany) w

Na rewitalizację parku zostało wydane jedno pozwolenie więc skoro pracę nie są zakończone i nie ma odbiorów tej budowy to zostało złamane prawo w momencie oddania do użytkowania części inwestycji objętej pozwoleniem na budowę bez odbiorów.

Wysłane przez abcterminy (niezweryfikowany) w

"Część parku gotowa" to hańba a nie powód do dumy. W momencie rozpoczynania rewitalizacji  władze zapewniały, że oddanie do użytku nastąpi na Święto Niepodległości. Czy władze miasta cierpią na chroniczny zanik pamięci?!! Wstyd przez rok czasu mało co działo się poza tym, że wycięto dziesiątki drzew!!Dopiero około trzech miesięcy temu przystąpiono do betonowania placu. Minął 13,11,2018r. i mamy to co mamy.... nic. Teraz mówi się,  o kolejnym terminie. Święta Bożego Narodzenia hahahaha

Wysłane przez Gargamelik (niezweryfikowany) w

Byłem dziś na placu i jestem zachwycony. Cieszmy się tym a nie plujmy na siebie. Przyjdzie wiosna to dopiero będą efekty widoczne w 100%. Dobrze wydane pieniądze mieszkańców. Pani prezydent niech teraz tylko kosi i sprząta miasto a wszyscy będą zadowoleni. 

Wysłane przez plac (niezweryfikowany) w

To jest plac, a nie park. Na miejskim fejsbuku tak nawet napisali. Teraz tam jest więcej kamer niż drzew.

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

21/02/2019 - 10:39
Śniadanie biznesowe GKS-u
Komentarze: 1
21/02/2019 - 10:36
Penchew o grze Onico
21/02/2019 - 10:26
Rieu ponownie w kinie Kultura
Komentarze: 1