Czy działania zarządu PGM sprawdzi prokuratura?

czw., 27/09/2018 - 15:19 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Dzisiaj po raz ostatni obradowali radni miejscy. Między innymi rozmawiano o spółkach miejskich i nadzorze prezydent miasta nad nimi.

Radni mieli sporo uwag i krytycznych słów. Odnośnie spółki PGM dociekano dlaczego prezydent jako nadzór właścicielski udzieliła absolutorium wiceprezesowi Maginowi, a nie udzieliła wiceprezesowi Wodzińskiemu i prezesowi Rudnickiemu. Tych dwóch członków zarządu straciło swoje posady. Zdaniem części radnych zarząd w całości odpowiada za wyniki finansowe i podpisywane umowy, a te były niekorzystne dla spółki.

Przewodnicząca rady zapytała prezydent o to czy nadzór właścicielski nieprawidłowości w spółce zgłosi do prokuratury.

Jak poinformowała prezydent wobec działań podejmowanych przez zwolnionych już członków zarządu prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Niewykluczone, że sprawa jeszcze przed wyborami trafi do prokuratury.

TKB - Czy działania zarządu PGM sprawdzi prokuratura? - 27.09.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Karol (niezweryfikowany) w

Dobre. :):) Do prokuratury to chyba samą siebie powinna podać.  Pgm podpisywał przecież  umowę z urzędem.  Jeśli była niekorzystna to czyja to wina? Prezydent nadzoruje urząd jak i spółki . Teraz będzie szukać winnych swoich glupich  I nieprzemyslanych decyzji. Ciekawe kogo poda do prokuratury za połącze

nie sa nikomu i pgm?:):)  Bo to też zadziałało na szkodę  PGM

Wysłane przez wyborca (niezweryfikowany) w

Prawo jest proste i dla Zarządu i właściciela Spółki. Jeżeli właściciel swoim działaniem wyrządzą spółce krzywdę ( stratę lub działa na szkodę) podlega karze.

I tak samo Zarząd. Tak więc będzie ciekawie bo obie strony świadomie podpisywały umowy które były niekorzystne dla Spółki. Tak więc prokuratura zadziała

Wysłane przez Włodzimierz Kud... (niezweryfikowany) w

Zadziała, albo i nie. PGM oskarżył kominiarza po tym jak ujawnił i udrożnił kominy. Akt oskarżenia z art 212 kk wpłynął do sądu. Po korzystnym dla kominiarza zakończeniu prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie p-ko PGM za fałszywe oskarżenie.Od komuny nic sie nie zmieniło...

 

Wysłane przez kaka (niezweryfikowany) w

a  prokuratura też się zajmie, sprawą uratowania  dotacji unijnej  na jabłoniowy sad? Zlecił właściciel  spółki  wykonanie zadania za wszelką cenę a teraz  spychanie  winy na nieobecnych? Wstyd.Tak samo  sprzątanie miasta .Ciekawy jestem ile już miasto wydało na  sprzątanie w tym roku i jaka kwota  będzie ostateczna , czy   ta " oszczędność" okaże się   minusowa, niż w ubiegłym roku.

Wysłane przez ciekawska (niezweryfikowany) w

mam rozumieć, że do prokuratury  będzie  podana Rada Nadzorcza i  wieceprezydent  Owczarek  bo on to chyba odpowiada za sprawy  gospodarcze? Prezes  ponoć  był odwołany bo nie chciał bez zleceń dalej sprzątać  miasta  a Wodzyński za brak  zaufania Do tych  panów  nie było zarzutów  3 miesiące temu  o niegospodarność a teraz raptem  doniesienie do prokuratury? Na  zwołanej niedawno konferencji prasowej  również się o tym nie mówiło.Czechoswkiej grunt  umyka  z pod nóg  i plecie dyrdymaly, bo myśli,że  kub bełchatowski jest  głupi i  to kupl

Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w

Prokuratura, to niech sprawdzi ile godzin Magin spędza w pracy i to wystarczy. Dotyczy to wielu działaczy na wysokich stołkach urzędniczych, którzy nawet jeśli są w pracy to zajmują się jedynie polityką. Przesłuchanie pierwszego lepszego pracownika w charakterze świadka wyłoni cały obraz, to nie wymaga dużo pracy szanowne Panie i Panowie Prokuratorzy.

Wysłane przez Do prokuratury (niezweryfikowany) w

A od kogo dzisiaj Ci fachowcy Rudnicki startuje 

Ale ta Ziemia wzięła fachowców 

Wysłane przez Obserwator (niezweryfikowany) w

Wszyscy politycy pytający i odpowiadający chyba nie zdają sobie sprawy, że strata w PGM może być inna od podawanej, prawdopodobnie znacznie wyższa. Trzeba sprawdzić: 1. wysokość odpisów aktualizujących na należności, 2. wysokość rezerw na nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne, urlopy 3. wycenić po komisyjnej inwentaryzacji roboty w toku !!!!!!!!!!!!!!

Odnośnie płynności finansowej to proszę: podać wysokość zobowiązań wobec WODKAN-u i PEC-u w tym przeterminowane i umowny termin płatności, ponadto proszę podać przewidywaną kwotę do zwrotu mieszkańcom z tytułu nadpłat za 2018 rok (za wodę i ciepło). Zobaczymy jak to wygląda i jaka będzie płynność finansowa PGM-u około kwietnia 2019 roku. MOŻE JEDNAK W KOŃCU W IMIĘ DOBRA MIESZKAŃCÓW ZATRUDNIĆ LUDZI KTÓRZY SIĘ NA TYM ZNAJĄ. JEŻELI SPRAWDZĄ SIĘ MOJE PRZYPUSZCZENIA KTO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ?!

Wysłane przez trochęekonom (niezweryfikowany) w

Brawo brawo, jeśli ktoś ma pojęcie o ekonomii i rachunkowości, to przyklaśnie Panu od ręki. Problem w tym, że prawdopodobnie nikt tego nie zrobi, bo okazałoby się, że PGM od dawna jest bankrutem. Prezydent nie zleci obiektywnej kontroli, a obowiązkowe badania bilansu są coraz mniej restrykcyjne, opierają się na "udostępnionych" dokumentach, a nie na "istniejących" dokumentach z wieloma zastrzeżeniami. Tylko śledztwo prowadzone przez prokuraturę pozwala na powołanie niezależnego biegłego, ale to grupa radnych musiałaby takie zawiadomienie złożyć i to jeszcze mądrze napisane, tzn. ze wskazaniem co konkretnie budzi wątpliwości i w związku z tym należy to zbadać.

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych powinni się zastanowić, może to już czas. PGM jest najdroższy w Bełchatowie, słynie z dopisywania godzin, robienia rzeczy niepotrzebnych, namawiania wspólnot na własne usługi nie wysyłając zapytań do firm, które mogłyby to samo zadanie wykonać taniej, bądź lepiej. Obraca pieniędzmi mieszkańców za wodę i ciepło (mieszkańcy płacą co miesiąc, PGM ma 3 miesiące płatności i może zalegać, w tym samym czasie ścigając mieszkańców o zapłatę - gdyby to zmienić na jeden do jednego nie mieli by na wynagrodzenia). Ponadto odliczają VAT od wody i ciepła - różnica między naliczonym i należnym zostaje w PGM - wspólnoty nie mają z tego ani grosza. Zupełnie inną sprawą jest, to że spółka miejska w 100% należąca do miasta jest traktowana jako zakład komunalny i nie powinna zarządzać komercyjnie wspólnotami, a tylko zasobami komunalnymi. Wystarczy docisnąć pierwszego lepszego pracownika z budowlanki, hydrauliki czy elektryki, a zapewne powiedzą ile prywatnych fuch dla różnych "swojaków" się robi. To jedno wielkie bagno.

Wysłane przez Wróżka (niezweryfikowany) w

Co to za Wspólnoty Mieszkaniowe gdzie ZARZĄDEM I ZARZĄDCĄ JEST P.G.M - koń by się uśmiał. TO JEST PARANOJA PRAWNA !!!!!! W Bełchatowie rozumie to tylko kilka osób. Brawo PGM - TAK TRZYMAĆ - jak mawiał jeden z prezesów TVP / CIEMNY LUD TO KUPI / - i kupuje hahahahahahaha.

Dodaj komentarz