Deklaracje Ziemi Bełchatowskiej

śr., 13/06/2018 - 18:02 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Dzisiaj konferencję prasową zwołała Ziemia Bełchatowska. Wszyscy spodziewali się, że zostanie przedstawiony kandydat na prezydenta z tego ugrupowania. Tymczasem stowarzyszenie zaprezentowało swój  program wyborczy. 

Pomysły to między innymi 700 złotych dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, jeśli jego rodzice od minimum 3 lat mieszkają w Bełchatowie. Zmniejszenie liczebności w klasach I-III do 15 uczniów, wprowadzenie  w każdej szkole dziennika elektronicznego oraz osobistych szafek dla uczniów.

To pierwsze postulaty. Stowarzyszenie chce powołania Rady Seniorów, pomysł nie jest nowy, bo z taką propozycją Ziemia Bełchatowska wyszła już w poprzednich wyborach. Choć jest partią współrządzącą pomysłu nie udało się zrealizować.

Kolejne pomysły w tej kampanii to „Ring Bełchatowa”, czyli ścieżki rowerowe przechodzące dookoła miasta i łączące się z miejscowościami ościennymi. Stowarzyszenie chce również zwiększenia środków na granty dla organizacji pozarządowych i na Budżet Obywatelski. Ziemia deklaruje również zamrożenie ilości etatów urzędników w magistracie i spółkach podległych. 

TKB - Deklaracje Ziemi Bełchatowskiej - 13.06.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez ago (niezweryfikowany) w

A ja bym proponował jeszcze po 5 kg kiełbasy dla każdego mieszkańca Bełchatowa.

Wysłane przez Aaws (niezweryfikowany) w

Dokladnie

Wysłane przez kejs (niezweryfikowany) w

30 minut darmowej solary w tygodniu dla każdego!

Wysłane przez Ups (niezweryfikowany) w

ziemnioki ściemniają. mają innego kandydata niż Jewgiejuk. 

 

 

Wysłane przez Elektorat (niezweryfikowany) w

Brawo nareszcie konkrety z których będzie można rozliczyć polityków A nie durne hasło "stawiam młodym"

Wysłane przez Radek (niezweryfikowany) w

Różnie komentują tą konferencję. że tacy owacy Ci Panowie. Zaproponowali nam coś i nie zgadzam się i nie akceptuje Nieuzasadnionej krytyki i obrażania często. Ten który zaproponował powstanie Rady Seniorów? Ten który zaproponował zwiększenie kasy na obywatelski i dla stowarzyszeń? Ten który chce wybudować zadaszone boisko i kort zadaszony sezonowo? Ten który chce docenić i wesprzeć szkolnictwo: 15-osobowe klasy 1_3, dla każdego ucznia szafka itd? Ten który chce wybudować bezpieczną rowerową obwodnicę Bełchatowa jest ....? Dla mnie to konkrety dla nas mieszkańców. 

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Mdli mnie jak slysze o tych wypocinach ZB ...

Jak nie sztucznie i na siłe  prowadzone zabawy na osiedlowych placach zabaw przed każdymi wyborami, tak teraz wciskanie ludziom do głów glupot na wzór partii PIS i słynnego "500+" czy "300+". Ziemniaki zmieńcie zarzad bo obecny wymysla glupoty i Was wszystkich ośmiesza. Zero oryginalności, brak samodzielnego myślenia, wizja rozwoju miasta (szybciej edukacji szkolnej) zerowa i nie realna do wykonania. Jeśli chcecie jeszcze gorszej sytuacji w mieście niż jest teraz głosujecie na ZB.

Ludzie nie zapominajmy im sytuacji która ciągła się przez większą część ich kadencji - przepychanek kadrowych w Radzie Powiatu. Gryczka zamiast pracowac na rzecz powiatu i mieszkancow toczyl wojenki z Wyczachowskim!!! 4 lata w plecy dla mieszkańców, na plus oczywiście dla tych "mędrców" , finansowy plus :/

Wysłane przez Aaaa (niezweryfikowany) w

Smuech... 

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

21/02/2019 - 10:39
Śniadanie biznesowe GKS-u
Komentarze: 1
21/02/2019 - 10:36
Penchew o grze Onico
21/02/2019 - 10:26
Rieu ponownie w kinie Kultura
Komentarze: 1