Dotacje dla niepublicznych w wysokości 85%

pon., 05/12/2016 - 14:46 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2016 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Nie od stycznia i nie w wysokości zaledwie 75% jak było zakładane na początku. Niepubliczne przedszkola do końca tego roku szkolnego otrzymywać będą dotacje na takim samym poziomie jak dotychczas. Zmiany wprowadzone będą od września 2017 roku.

To była gorąca batalia o stawki dotacji dla niepublicznych przedszkoli. Na pierwszej sesji poświęconej temu zagadnieniu projekt uchwały przygotowany przez służby prezydent miasta zakładał obcięcie stawek ze 100% do 75%, co ważne zmiany te miały wejść w życie już od 1 stycznia, czyli w połowie roku szkolnego. Ten projekt zdjęty został z porządku obrad.

Rozpoczęły się długie dyskusje na komisjach, na które zaproszono przedstawicieli niepublicznych przedszkoli. Na piątkową sesję wrócił projekt z mniej więcej wypracowanym kompromisem. Zaproponowano wysokość dotacji na każde dziecko w przedszkolu niepublicznym na poziomie 85% tego, co dostają placówki publiczne.

15 głosami za, przy 6 przeciw i 1 wstrzymującym się głosie projekt został przyjęty. Oznacza to, że przedszkola niepubliczne od września dostaną 85% wysokości dotacji przyznawanej dla placówek publicznych.

Jak mówią właściciele przedszkoli takie rozwiązanie, daje im przede wszystkim czas na dostosowanie swojej oferty, do możliwości finansowych placówek.

TKB - Dotacje dla niepublicznych w wysokości 85% - 05.12.2016

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Ewald (niezweryfikowany) w

A może tak zamiast % poznamy kwotę dofinansowania do dziecka ???

Czekają na to szczególnie przedszkolaki z tych przedszkoli zatrudniane na smieciowych warunkach !!!!

Prywatnych przedszkoli pootwieranych w szopach bez wentylacji jest stanowczo za dużo w tym mieście. mam wrażenie, że część z nich tylko dla dotacji jest otwierana.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Ale rodzice którzy muszą pracować, a w państwowych placówkach nie ma miejsc dla wszystkich potrzebujących..... przedszkola prywatne są tutaj ratunkiem.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/10/2017 - 17:44
Przerwane obrady
Komentarze: 5
20/10/2017 - 13:48
Przyjęcia tylko w sytuacji zagrożenia życia
Komentarze: 1
20/10/2017 - 13:39
Jubileusz już jutro

Wybrane ogłoszenia