Duża Rodzina - karta bez względu na wiek dzieci

pt., 08/02/2019 - 13:59 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2019 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Ważne zmiany w Karcie Dużej Rodziny. Od tego roku z karty korzystać mogą rodzice, którzy wychowali przynajmniej troje dzieci i to bez względu na ich wiek w chwili składania wniosków.

W Bełchatowie z Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie 2390 osób i liczba ta stale rośnie. Od tego roku osoby, które wychowały minimum troje dzieci, nawet jeśli te są już dorosłe i mają własne pociechy, mogą przyłączyć się do systemu.

Dodajmy, że Duża Karta to system zniżek zarówno w instytucjach publicznych jak i prywatnych. Mowa tu o bonifikatach np. na przejazdy kolejowe, opłaty paszportowe czy możliwości tańszego korzystania z oferty instytucji kultury. Osoby posiadające kartę mogą także taniej wykupić wypoczynek w ośrodkach rekreacyjnych, ubrania, obuwie, kosmetyki, książki a nawet zatankować samochód.

Wnioski o przyznanie karty należy składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkaniu. W przypadku osób z Bełchatowa te przyjmowane są w magistracie, a mieszkańcy ościennych gmin we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania urzędzie gminy.

TKB - Duża Rodzina - karta bez względu na wiek dzieci - 08.02.2019

Tagi

Dodaj komentarz