Dworzec będzie później

wt., 24/04/2018 - 14:37 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Na dworzec mieszkańcy czekają już kilka ładnych lat. W ubiegłym roku miał zostać ogłoszony przetarg i wyłoniony wykonawca, a sama inwestycja zakończona w wakacje tego roku. Już dziś wiadomo, że na realizację tego zadania trzeba będzie poczekać.

Nie 6,5 miliona złotych a ponad 10 milionów. Takiej wysokości ofertę złożyła jedyna firma, która przystąpiła do trzeciego już przetargu na budowę bełchatowskiego węzła przesiadkowego. Magistrat zdecydował, że inwestycja wykonana zostanie, ale na podstawie zmodyfikowanego planu i później niż zakładano.

Urzędnicy zrezygnują z dofinansowania blisko 2 milionów złotych ze środków zewnętrznych, bo te przyznane zostały na budowę budynku pasywnego czyli najprościej mówiąc obiektu wyposażonego we własne źródła ciepła i energii . To właśnie z powodu budynku pasywnego firmy tak zawyżają składane oferty przetargowe.

Magistrat chce zmodyfikować projekt. Nadal będzie on zakładał planowaną wcześniej infrastrukturę i budynek z taką samą kubaturą i przeznaczeniem, ale budowaną w tradycyjnej technologii.

Ma to przynieść konkretne oszczędności. Koszt ma nie przekroczyć około 4 milionów złotych zabezpieczonych w budżecie miasta na ten cel. To jednak oznacza, że na dworzec trzeba będzie jeszcze poczekać.

Przygotowanie nowego projektu, który też nie zostanie wykonany za darmo, przygotowanie nowej specyfikacji przetargowej i ogłoszenie naboru ofert na wykonanie tej inwestycji potrwa. Magistrat zakłada rozstrzygnięcie przetargu w sierpniu.

TKB - Dworzec będzie później - 23.04.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Józek murorz (niezweryfikowany) w

Przecież pisołem ady wom że dworzec stary wyremontuje tylko odkupta od lidla za te 300 tys. coś ta go sprzedali.Kurna jak mota tak dużo pinindzy to nakarmta bidne dzieci w szkołach.Dzieci nie winne że mają łojców pijoków.Myślenie nie boli,działejta trochę w tym urzędzie.Litości tłumoki.

Wysłane przez bełchatowianka (niezweryfikowany) w

Trudno zliczyć, który to już dowód totalnej niekompetencji, a do tego ignorancji tej władzy... Ludzie, zmobilizujmy się na wybory, zróbmy mega frekwencję i zmiećmy ich do zera z bełchatowskiej sceny politycznej!!!

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane