Dzwonią rozżaleni mieszkańcy

wt., 26/02/2019 - 13:55 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2019 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Plac Wolności nadal budzi olbrzymie emocje. Do redakcji dzwonią oburzeni starsi mieszkańcy miasta, którzy mówią wprost - ten park nie powstał ani z myślą o osobach w podeszłym wieku, ani o rodzicach mających małe dzieci w wózkach.

Chodzi o ułożenie płytek granitowych z pozostawioną dużą przestrzenią między nimi. Dopóki poziomy między nimi, a odkrytą ziemią oddzielającą płytki nie wyrównają się (a tak ma się stać kiedy te przestrzenie zarosną trawą) problem pozostanie.

Starsi narzekają, że trudno jest im przejść nie potykając się. Nie mogą korzystać w pełni z parku, muszą bowiem wybierać drogi alternatywne.

Rodzice, jeśli mają jedno kilkuletnie, a drugie dziecko maleńkie w wózku też nie maja łatwo. Kilkulatkowie najbardziej zainteresowani są tą częścią parku, w której ustawione są instrumenty, a żeby do nich się dostać, trzeba pokonać kłopotliwy odcinek siłując się z wózkiem.

Problemu nadal za to nie mają ci, którzy na starym placu Wolności przesiadywali na ławeczkach racząc się promilami. Nadal można ich tu spotkać.

TKB - Dzwonią rozżaleni mieszkańcy - 26.02.2019

Tagi

Komentarze

Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w

Nie podoba mi się wykonanie tego chodnika. Nie sądzę, aby trawa, która kiedyś urośnie, coś tu zmieniła, aż tyle nie urośnie żeby wypełniła ogromne luki między płytą chodnikową, lepiej jakby jakimiś kamyczkami już to wypełnili po brzegi żeby wyrównać te doły. Mało tego....czy ktoś zwrócił uwagę jak "na odwal się" przycinano te płyty, np. przy studzienkach czy innych przeszkodach - masakra, jak to wygląda, jakaś fuszerka! Poza tym instrumenty poustawiane w błocie, pałeczki do instrumentów będą albo wiecznie obsikiwane przez psy albo upaprane w błocie, błeeee...

Wysłane przez józef (niezweryfikowany) w

ta pani i czy musiała z tym wózkiem spacerować po płytkach,jest tyle miejsca na wózki z dziecmi.Jesli chodzi o osoby starsze po przeciwnej stronie jest kosciół z wygodnymi ławkami,dzieki-to tyle w temacie

Wysłane przez obywatel ŻPOW (niezweryfikowany) w

Ktoś widocznie akceptując taki projekt nie wie jak ą funkcje powinien spełniać park i czym w ogóle jest park.Zamiast tego zbudował tor przeszkód, który bardziej przypomina survival niż miejsce wypoczynku, czy relaksu. Typowy przerost formy nad treścią

Wysłane przez żul (niezweryfikowany) w

Miało na placu nie być żuli. a tak naprwde ten plac jest dla nich idelany.

osoby starsze nie maja tu czego szukać, matki z dziecmi też nie. żula to nie przeszkdza. brawo władza

Wysłane przez Jola (niezweryfikowany) w

Dokładnie tak! miejsce dla żuli idealne. Rozsiądą się w cieniu pod drzewami i nadal pić będą.

Zastanawia to, że projektant pewnie nigdy nie zajmował się swoim dzieckiem jak było maleńkie, pewnie zawsze była babcia albo niania?  dlatego nawet przez chwilę nie pomyślał o matkach z tymi maluchami.

Wysłane przez GOSIA (niezweryfikowany) w

Zmarnowane pieniądze na park,a na Dworzec PKS wyskrobane jakieś ochłapy i powstaje jakaś namiastka dworca.To nie park to beton i światła ,które można obserwować z chodnika,a powinien służyć mieszkańcom.Pani Prezydent jako kobiecie brak gustu.

 

 

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Zwolnić osoby odpowiedzialne za ten bubel. Pani Prezydent niech się Pani w końcu ogarnie i zacznie rządzić w tym urządzie i mieście. 

 

Wysłane przez Sier (niezweryfikowany) w

I wszystko w temacie. Projektant dostał.....  Olx wiata przystankowa przy szpitalu warta 70 tyś zł. W firmie podobną nową wiatę z plexi kupiłem za 8000 z montażem. Bełchatów bardzo bogate miasto.

Wysłane przez gość (niezweryfikowany) w

na os.Dolnosląskim w okolicach kortów tenisowych jest prowizorka jak dla mnie parku aczkowleik miejsce ma duży potencjał. Nie potrafię zroumiec projektantów, którzy w swoich projektach nie uwzgldniają drzew liściastych przede wszystkim. Posadzili masę krzaków przy ławkach (doskonałe miejśce na oddawanie moczu dla pijącej młodzieży ) aj jesli chodzi o drzewka to w przeważającej mierze są to sosny . Nie wspomnę nic o placu zabaw tam jest, a który powinien być ogrodzony. To zamiłowanie projektata do krazków i sosen widać również po drugiej stronie kortów tenisowych przy szkole 8. Drzewa liściaste dają cien latem, przyjemnie szumią. Miło się się przy takich drzewkach wypoczywa. To co jest na widzę w obydwu "parkach" to jakaś maksymalna pomyłka. Mieszkałem w dużych miastach i park to są drzewa a nie krzaki i tory przeszkód. Tak na prawdę Bełchatów zadnym parkiem nie może się poszczycić. 

Wysłane przez franzkravka (niezweryfikowany) w

Drodzy bełchatowianie nie narzekajcie tylko dalej wybierajcie to towarzystwo wzajemnej adoracji, które myśli wyłącznie o własnych korzyściach.

Dodaj komentarz

Wybrane ogłoszenia