Edukacja i liderzy list

pt., 21/09/2018 - 14:19 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Elżbieta Kudaj podczas dzisiejszej konferencji mówiła o swoich pomysłach na edukację i bezpieczeństwo w mieście. Przedstawiała również liderów swoich list do Rady Miasta.

Jedynki na listach komitetu to Tadeusz Markiewicz, Elżbieta Kudaj, Emilia Załęczna oraz Mariusz Półbrat.

Edukacja ma być na miarę XXI wieku. Jak zapowiada kandydatka chce, by szkoły były nowoczesne i dobrze wyposażone. Zdaje sobie sprawę z tego, że zmiany są kosztowane i nie da się ich wprowadzić z dnia na dzień. Można to jednak, jak przekonuje robić sukcesywnie.

Kandydatka chce, by kształcenie dostosowane było do możliwości uczniów, rozwijało zainteresowania i wyrównywało szanse. Chce wprowadzić do szkół nieodpłatne drugie śniadanie, a także oprócz pedagogów logopedę i psychologa. Sprzeciwia się pomysłowi zmniejszania liczebności klas do 15 osób.

Komitet chce również powołania Centrum Pomocy do spraw Zwalczania Zagrożeń Cywilizacyjnych. Fachową pomoc mieliby tam znaleźć zarówno uzależnieni od alkoholu, narkotyków, dopalaczy czy świata wirtualnego jak i ich rodziny.

TKB - Edukacja i liderzy list - 21.09.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Jonasz (niezweryfikowany) w

Pani Elżbieto słabo Pani wsłuchuje się w to co mówią konkurenci. 15- osobowe klasy 1-3, powtórzyć należy 1-3 to zwiększenie o 1 oddział w szkole. Myśli pani że to zaważy o dwuzmianowości? Dziwię się że Pani jako nauczyciel jest Pani przeciwna poprawie jakości nauczania w klasach wczesnoszkolnych. 

Wysłane przez Kasia (niezweryfikowany) w

Ta pani jest taka pretensjonalna że oglądać się tego nie chce. Kto to jest?

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Prezydent to odpowiedzialne stanowisko i wymagania suwerena powinny być priorytetem.Dziwnym trafem na prezydenta startują nauczyciele,którzy zarządzaniem  swoim biznesem czy o prowadzeniu  własnej firmy nie mają zielonego pojęcia . To najbardziej roszczeniowa grupa obdarowana przywilejami nie zawsze należnymi.W Wyborach nie chodzi o to która partia bardziej potrafi się rozpychać łokciami i dla mnie nie zrozumiałe jest,że taka PO i PSL wciąż na fali.Flancuje się nazwiska,tasuje żeby tylko omamić tego biednego oszukiwanego przez lata wyborcę.

Wysłane przez kombinator (niezweryfikowany) w

Do pełnienia funkcji prezydenta miasta niezbędne jest przede wszystkim doświadczenie polityczne (ostatnie lata pokazały, że nawet profesorowie nauk są nieskuteczni np. w roli Wojewody - prof Stefan Krajewski - bardzo mądry człowiek - tylko nieskuteczny w polityce - jak ktoś wie, że 2+2 jest cztery to nie pójdzie na układ polityczny, który chce przyjąć, że to będzie 3,5), tak więc wykształcenie w drugiej kolejności i to najlepiej z zarządzania, czy ekonomii, a nie językowe, czy z wychowania fizycznego. Po trzecie zaplecze ludzi niewypalonych, z doświadczeniem politycznym i z czystymi życiorysami. Przydałaby się też postawa, która nie zakłada, po wygranej niszczenia wszystkiego i wszystkich, którzy nie byli z nami. A reszta, to już ma mniejsze znaczenie (mam nadzieję, że waga poparcia PIS-u, która pozwoliła wybrać byle kogo byleby z tym poparciem już nieco zmalała).

Wysłane przez Ryba (niezweryfikowany) w

O ile kandydatura Pani Kudaj sama w sobie jest nie najgorsza, a może nawet zasługuje na podium, to listy cieniutkie, zbierane na prędce. Zagłosować na Elżbietę Kudaj - jakoś to widzę, ale zagłosować na komitet (tzn. ludzi z komitetu) - oj. ale po co, ale dla czego, ale na kogo? Ten komitet powstał tylko po, to by uciekinierka z PO mogła startować na Prezydenta i nic więcej. Komitet bez historii, bez doświadczenia itd. Pamiętajmy, Prezydent ma wykonywać uchwały Rady Miasta, jego obietnice są nic nie warte, jeśli Rada Miasta ich nie poprze. Prezydent Elżbieta Kudaj nie byłaby w stanie realizować swego programu, bo w sukces jej komitetu wyborczego chyba nikt nie wierzy.

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Taki Pan Gryczka, koalicję z Senatorem zawiązywał, która źródłem samych problemów dla PIS się stała. Już chyba ze dwa lata nic nie robi (no może pewne sprawy blokuje - bo tyle może - piasek w tryby - uciecha jak nie wiem co), przyspawany do fotela i teraz na Prezydenta się pcha. No trzeba wszystko robić by do gwizdka nie wracać.

Wysłane przez Radny (niezweryfikowany) w

Zupełnie nie rozumiem,dlaczego pani Kudaj niektórzy nie dają szansy? Przecież ona jest mistrzynią w mydlanych operach i intrygach.Znam ją od wielu kadencji ( razem w jednej partii) i wiem, na co ją stać.Jakby została prezydentem, to mielibyśmy co miesiąc biesiady w Bełchatowie,Mega-Med otworzyłby darmowy pakiet leczenia,załatwiłaby to, bo sporo kasy dostała od tej przychodni-niektórzy wiedzą za co. Dalej, w szkołach pracowaliby najlepsi nauczyciele,tacy którzy by się tylko jej podobali,a ona sama obiecywałaby złote góry i nic nie robiła.A  zrobiłaby- doprowadziła do upadku miasto,tak,jak doprowadziła szkołę. Głosujmy na p.Kudaj.

Wysłane przez Matys (niezweryfikowany) w

Doskonała Kandydatura! Znam Panią Elę od wielu lat i wiem, że tylko jej mogę zaufać. Profesjonalna i skuteczna. 12 lat w samorządzie zawsze z dobrym skutkiem! 

Wysłane przez Grzegorz (niezweryfikowany) w

PO jest w Bełchatowie trupem. Podobnie jak SLD. Z tymi partiami nie można niczego zrobić bo dbają tylko o przedstawicieli bełchatowski klanów. To zbiór leśnych dziadów, którzy jeszcze myślą że coś mogą!
Brawo Kudaj! Masz mój głos!

Wysłane przez Pytający wyborca (niezweryfikowany) w

Miło by było usłyszec jakie plany wobec dworca autobusowego, co Bawełnianką-która porasta trawa,co z bezpłatnymi emzetkami-kóre kursują raz na trzy godziny i stały się przytuliskiem dla bezdomnych, co z przywroceniem uroku parkom,ktore wyrastały jak grzyby po deszczu a dziś tylko Jabłoniowy sad na topie,co z doświetleniem chodników po których strach spacerowac wieczorową porą itd...itp

 

Dodaj komentarz