Fatalne wyniki finansowe spółki miejskiej

pon., 03/09/2018 - 13:17 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radny Dariusz Matyśkiewicz podniósł kwestię sytuacji finansowej spółek miejskich. A ta nie nie jest dobra. Przykładowo w PGM-ie starty do końca pierwszego półrocza sięgają ponad miliona złotych.

Ponad milion sześćset tysięcy złotych straty ma PEC. Wynik na minusie (82 tysiące złotych) za pierwsze półrocze uzyskał Miejski Zakład Komunikacji. Na pokaźnym minusie, sięgającym ponad milion złotych jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej.

Na straty Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej złożyło się wiele zadań od wykonania Jabłoniowego Sadu, do którego spółka dołożyła około 160 tysięcy, akcji zima i utrzymania dróg ze stratą 120 tysięcy, po utrzymanie czystości z wynikiem ponad 300 tysięcy na minusie. Do tego administrowanie również ze stratą około 300 tysięcy złotych i wynagrodzenia pracowników do których dołożono 130 tysięcy złotych. Spółka straciła nawet na słupach ogłoszeniowych około 17 tysięcy złotych.

TKB - Fatalne wyniki spółki - 30.08.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Agnieszka (niezweryfikowany) w

Pgm-prawie 300 pracownikow????!! Masakra?? Ktos na liczydle wszystko liczy? A za mieszkania jak za zboze trzeba placic...

Wysłane przez OSD (niezweryfikowany) w

PGM Milion straty ale Mariola się cieszy, że sad jabłoniowy chwastami zarasta. Taczki dla tej ekipy już szykują. 

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

jaki pan taki kram

nie dość że takie zadłużenie to miasto brudne i zarośnięte jak nigdy

i jakim trzeba być asem, ze tyle pieniędzy stracić na słupach ogłoszeniowych?

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

na miejscu Pani Prezydent zapadłabym się ze wstydu pod ziemię i to nie Ziemię Bełchatowską z którą wspólnie miastem rządziła. 

Ma kobieta szczęśliwą rękę do wybierania na prezesowskie stanowiska prawdziwych menagerów

Wysłane przez ?? (niezweryfikowany) w

PGM ma najwyższe na rynku Bełchatowskim koszty administracji (89 gr). Jakość obsługi jest WSPANIAŁA tylko w opowieściach PGM. Czy w tej sytuacji można liczyć, że te stawki zostaną obniżone?

Wysłane przez Obserwator (niezweryfikowany) w

Tak to już jest ja się powierza funkcje Prezesa Spółki bez konkursu i wysłuchania kandydata o jego dorobku ,osiągnięciach i pojęciu w zakresie Zarządzania podmiotami gospodarczymi.

Wysłane przez księgowa (niezweryfikowany) w

Mam rozumieć,ze  koszty poniosło PGM a miasto nie zapłaciło  miedzy innymi za jabłoniowy sad.To,że PGM jest spółką miejską, to  znaczy,że   prezydent miasta Bełchatowa  podjęła złą decyzję rzucając się z tym  projektem. Za sprzątanie i  wykonaną pracę należy płacić i  brać  na siebie odpowiedzialność za chybione  inwestycje a nie zwalniać prezesów aby  mieć na kogoś zwalić odpowiedzialność.

Wysłane przez kolo (niezweryfikowany) w

Miasto wygląda mniej więcej jak PGM. Zarządzają nim niekompetentni ludzie, jest przerost zatrudnienia i brak pomysłów na przyszłość. MASAKRA!!!

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Niestety to wszystko wygląda jak jeden wielki burdel. Nikt nad niczym nie panuje. Nie ma jednego zagadnienia, o którym można by było powiedzieć, że jest profesjonalnie ogarnięte.

Wysłane przez xx (niezweryfikowany) w

Jeśli PIS. który wykreował Panią Mariolę stwierdził ostatecznie, że ta kobieta nie nadaje się do pełnienia dalej tej funkcji, to coś znaczy. Może ktoś znajdzie choć jeden powód dla którego ta Pani powinna być ponownie wybrana. Ta nieobecność TAKA WYMOWNA - ta Pani jest z innego świata.

Wysłane przez Kocham Bełchatów (niezweryfikowany) w

Solanki są spoko.

Ludzoe narzekają niewiadpmo na comnie. Czekają na deszcz pieniędzy. Ja nie narzekam tylko chcę zarobić to idę do pracypracy, a nikt Ci za darmo pieniędzy nie da.

Wysłane przez Kocham Bełchatów (niezweryfikowany) w

1. Co mnie obchodzi jakaś spółka miejska?

2. Taktyczne wyciąganie niekorzystnych rzeczy przed wyborami.

Wysłane przez Petent (niezweryfikowany) w

Pec z faworytem marioli na czele zadłużony i odkupił budynek z powrotem od inkubatora z którego nie wiadomo czy coś się wykluło

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

19/09/2018 - 12:48
Przed nami II runda
19/09/2018 - 12:46
3:1 z Bułgarią
19/09/2018 - 12:44
Aleja bez granic
19/09/2018 - 12:42
EDWARD na ulicach Bełchatowa
19/09/2018 - 12:13
Nabór do Strzelca
Komentarze: 3

Wybrane ogłoszenia