Festiwal sztuki Jabłka

pon., 09/10/2017 - 13:35 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

I Festiwal Sztuki Jabłka przechodzi do historii. To był trwający 3 dni maraton kulturalny. Różne formy wyrazu, działania na wielu płaszczyznach, a wszystko wokół jabłka – symbolu miasta.

Festiwal rozpoczął się w piątek. Imprezy kulturalne zorganizowano w wielu punktach miasta, tak by zainteresowani sztuką mogli obcować z nią na różnych płaszczyznach w kilku miejscach.

Na początek wystawa fotograficzna zorganizowana przez BTF. Spośród 150 prac nadesłanych z Polski i z zagranicy wybranych zostało 50. Wszystkie fotografie to twórcze przedstawienie jabłka – jako tematu przewodniego.

W „Gościńcu” otwarto wystawę grafik, które interpretowały lokalność i symbol jabłka. PRINTCART to międzynarodowy projekt Pracowni Druku Wypukłego i Wklęsłego 414 z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W sali MCK zorganizowano pokaz kina Niemego, ale z muzyką specjalnie skomponowaną do obrazu i graną na żywo przez bełchatowską grupę Thrudy”.

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w ramach pierwszego dnia festiwalu zorganizowano spotkanie autorskie z zespołem KOMBI. Warto zaznaczyć, że w przestrzeni muzycznej funkcjonują dwa zespoły jedno pisane przez jedno „i” i drugie przez „ii”. Co łączy, a co dzieli te dwa zespoły? O tym mówili zaproszeni goście, którzy przy okazji tego spotkania promowali książkę pod tym samym tytułem co jeden z najbardziej znanych utworów grupy ”Słodkiego, miłego życia”.

W galerii Arterier tego dnia opowiadano dźwiękiem. Ten rodzaj sztuki i działań performerskich to zupełna nowość, która zaistniała w przestrzeni kulturalnej miasta.

Na zakończenie dnia w swój świat dźwięku i przestrzeni muzycznej zabrał widzów Krzysztof Zelewski.

TKB - Festiwal sztuki Jabłka - 09.10.2017

Tagi

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia