Finał Orlikowej Ligi Mistrzów

pt., 07/09/2018 - 11:50 -- Ilona Wróblewska

Wielki finał Orlikowej Ligi Mistrzów przed nami. W sobotę na boiskach przy SP nr 12 zobaczymy najlepszych siatkarzy i siatkarki tegorocznej odsłony Orlikowej Ligi. Poczynaniom młodych adeptów siatkówki będzie bacznie przyglądał się kapitan bełchatowskiej drużyny Mariusz Wlazły.

Jako pierwsze na boisko przy Szkole Podstawowej Nr 12 (ul. Budryka 7) wybiegną dziewczęta. Dla reprezentantek Zduńskiej Woli, Łodzi oraz Żychlina będzie to kolejny występ w finale rozgrywek OLM. W ubiegłym roku zwyciężyły podopieczne Anny Danielskiej z Szkoły Podstawowej Nr 12 w Zduńskiej Woli. Na drugim stopniu podium uplasowały się dziewczęta z Żychlina, a uczennice Publicznego Gimnazjum Nr 35 w Łodzi zajęły 3. miejsce. Do grona ubiegłorocznych finalistek dołączyły siatkarki z Włodzimierzowa.

Podobnie jak u dziewcząt, trzy zespoły chłopców w ubiegłym roku występowały w turnieju finałowym. Najlepsi okazali się gospodarze turnieju, pokonując w meczu o złoto drużynę ze Zduńskiej Woli. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rawie Mazowieckiej. W tym roku sukces sprzed dwóch lat (wygrana Orlikowej Ligi Mistrzów) będą starali się powtórzyć siatkarze z Włodzimierzowa.

Na wielkim finale Orlikowej Ligi Mistrzów nie zabraknie siatkarzy PGE Skry na czele z kapitanem drużyny Mariuszem Wlazłym. Organizatorem wydarzenia jest EKS Skra Bełchatów.

15:30 – wręczenie nagród drużynom chłopców i uroczyste zakończenie turnieju*

(*Godziny rozpoczęcia poszczególnych spotkań oraz godzina zakończenia turnieju podane są w przybliżeniu)