Wynikiem 1:1 zakończyło się sobotnie spotkanie II ligi piłki nożnej. GKS podejmował nieco wyżej notowaną Olimpię Elbląg.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli brunatnych, bo już w piątej minucie, po akcji prawą stroną boiska Bartłomieja Bartosiaka i podaniu do Piotra Giela GKS objął prowadzenie. Kolejne minuty I połowy spotkania nie były porywające, ale nasi piłkarze mieli jeszcze kilka okazji do poprawienia rezultatu. Tak się jednak nie stało. Po zmianie stron mecz toczył się w podobnym tempie jak w pierwszej odsłonie. Okazję do podwyższenia wyniku miał Bartłomiej Bartosik, ale jego groźny strzał w 49 minucie minął bramkę nad poprzeczką. Również goście próbowali swoich sił. W 66 minucie meczu, po przejęciu piłki zawodnik Olimpii Elbląg Anton Kołosov zdołał pokonać bramkarza GKS-u i dać swojemu zespołowi remis. Po stracie bramki piłkarze GKS-u starali się odzyskać prowadzenie a goście czyhali na kontry. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

Po tym spotkaniu GKS zajmuje 10 pozycję w tabeli II ligi. Do końca rundy pozostało jeszcze 7 kolejek. Najbliższy mecz piłkarze GKS-u rozegrają 5 maja, na wyjeździe, z Gwardią Koszalin. Kolejnym rywalem GKS-u na stadionie przy ulicy Sportowej będzie Warta Poznań. Ten mecz odbędzie się 9 maja o godzinie 19:00.