Jak będziemy głosować

czw., 18/10/2018 - 15:28 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Już 21 października mieszkańcy Bełchatowa zdecydują o tym kto reprezentować będzie ich interesy przez najbliższe 5 lat w samorządzie.

Mieszkańcy Bełchatowa otrzymają cztery karty do głosowania. Na pierwszej znajdą nazwiska 7 kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta. Nazwiska ułożone będą w kolejności alfabetycznej. W tym głosowaniu podobnie jak w kolejnych wyborcy przy nazwisku jednego kandydata wpisują znak „x”. Taki głos będzie ważny.

Kolejna lista to kandydaci do Rady Miasta. Tu wyborczy znajdą nazwiska kandydatów startujących do rady z komitetów wyborczych. Pierwsze listy dotyczyć będą ugrupowań ogólnopolskich następnie komitetów zarejestrowanych lokalnie. Tu również wybierać będziemy tylko jednego kandydata z całej karty, przy nazwisku którego należy wpisać znak „x”.

Trzecie głosowanie to wybór radnego powiatowego. Komitety wyborcze ułożone będą w wylosowanej przez PKW kolejności. Tu również wybieramy tylko jednego kandydata ze wszystkich prezentowanych komitetów.

Czwarty głos wyborcy oddadzą na swojego przedstawiciela w Sejmiku Wojewódzkim. Również należy odnaleźć swojego kandydata na listach wyborczych i przy jego nazwisku zaznaczyć „x”. By głos był ważny należy zakreślić znak „x” tylko przy nazwisku jednego kandydata.

Lokale wyborcze 21 października czynne będą od godziny 7.00 do 21.00.

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Wyborca (niezweryfikowany) w

"Całej książeczki " to w końcu  będzie płachta  czy książeczka ? To jest istotne przy tego typu wyborach (ilość  komitetów ) rozumiem że na pierwszej stronie na kartach do rady miasta będzie Koalicja Obywatelska platforma nowoczesna? 

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane