Jaka była ta kadencja?

czw., 20/09/2018 - 14:38 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Wczoraj po raz ostatni w tej kadencji obradowali radni powiatowi. Ostatnie 4 lata obfitowały w wydarzenia. Były odwołania, powołania i sporo zamieszania personalnego. O Radzie Powiatu z Bełchatowa mówiono też w całym kraju.

Ta kadencja nie należał do spokojnych. Obfitowała w odwołania, powołania i próby zmian personalnych na kluczowych funkcjach. PiS, który wygrał wybory i zawiązał koalicję z Ziemią Bełchatowską 13 maja 2016 roku odwołał z funkcji wicestarostę właśnie z Ziemi Bełchatowskiej.

Choć Grzegorza Gryczkę odwołano ponad 2 lata temu do końca kadencji pełni on swoją funkcje. Były co prawda próby zwolnienia go z konieczności świadczenia pracy na rzecz starostwa powiatowego, ale nieskuteczne, podobnie jak próba wyłonienia nowego wicestarosty, czy odwołania starosty.

Chęć dokonywania zmian dotyczyła nie tylko zarządu powiatu ale i prezydium rady. Podzielonemu na obozy PiS-owi, łatwo opozycja odebrała kluczowe funkcje i powołała na nie swoich ludzi. W skład prezydium weszło dwóch zawieszonych w PiS polityków i jedna osoba z PO.

TKB - Ostatnia sesja - 20.09.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez kaka (niezweryfikowany) w

To była  koalicja ?. gdzie  zrywa się umowę  jednostronnie?. PIS  przegrał , gdyż okazało się,że stawia  na  biernych ale wiernych a innych  wyklucza. Przecież to  PIS w swoim programie i ustami swoich przywódców mówi.że   rządzi   naród a ci, którzy zostali wybrani jedynie  służą NARODOWI.

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Nie było żadnej koalicji -tak na dole jak i na górze.Na górze sami krzykacze i donosiciele bez pomysłu a na dole pomieszany jazgot i walka o stołki.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Oj normalna walka o koryto byłoi już

Dodaj komentarz