Kłopotliwe przejście dla pieszych

pt., 06/07/2018 - 14:00 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Wracamy do tematu przejścia dla pieszych przy targowisku miejskim. Po publikacji naszych materiałów na stronie ebelchatów zawrzało. Wielu internautów mówi wprost – to przejście powinno zostać zlikwidowane.

To przejście dla pieszych powoduje, że ulica Wojska Polskiego jest zakorkowana. Przechodzący na targowisko i wracający z niego ludzie blokują ruch. Samochody muszą się zatrzymać, po obu stronach, ponieważ jest jeden ciąg, nie ma na przejściu wysepki rozdzielającej.

To powoduje, że samochody wyjeżdżające z ulicy Edwardów w stronę ronda zamiast jechać na zielonym świetle - stoją. Biorąc pod uwagę, że w okolicy targowiska jest przejście dla pieszych sterowane sygnalizacją świetlną, zlokalizowanie nieopodal drugiego, bez świateł wydaje się być irracjonalne – podkreślają internauci i proponują, by je zlikwidować.

TKB - Kłopotliwe przejście dla pieszych - 06.07.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Adam (niezweryfikowany) w

Rozwiązaniem byłaby sygnalizaka świetlna na tym przejściu zsynchronizowana z syg świetlną na skrzyżowaniu.

Wysłane przez Zzz (niezweryfikowany) w

This is it. Sygnalizacja świetlna zsynchonizowana ale na dotyk -  chcesz przejść, naciskasz przycisk, ale zielone się zapala jak na skrzyżowaniu na dla pieszych zapala się zielone. Jeszcze dodatkowo zlikwidowałbym jedne z pasów na skrzyżowaniu ( na woj. od strony rynku).

Wysłane przez Sylwia (niezweryfikowany) w

Niewiarygodne, że w końcu ktoś poruszył ten temat, na tym przejściu jest ruch ciągły!!! Jedno auto zdąży przejechać a już wchodzą na pasy kolejni piesi. A parę metrów dalej jest przejście z sygnalizacją. Takie proste rozwiązanie żeby skończyć z ciągłymi ogromnymi korkami na WP...

Wysłane przez Jan (niezweryfikowany) w

Może w końcu ktoś zajmie się tym tematem. Ms tym przejściu odbywa się ruch ciągły! Najczęściej zdąży przejechać 1-2 auta i już wchodzą następni piesi 

Wysłane przez zakupowicz (niezweryfikowany) w

Ja bym zamknął ul Wojska Polskiego dla ruchu samochodowego, jak Piotrkowską w Łodzi i problemu nie będzie.

Wysłane przez lolo (niezweryfikowany) w

Co za problem żeby ustawić"światła", żeby ludzie nie chodzili jak gęsi przez ulicę,pojedyńczo

Wysłane przez polo (niezweryfikowany) w

Ono nie jest kłopotliwe dla pieszych, bardziej dla kierowców,wręcz w........ce.

Wysłane przez ABC (niezweryfikowany) w

Proponuję zrobić kładkę albo tunel pod jezdnią z budżetu obywatelskiego, a wzdłuż ulicy barierki i sprawa załatwiona. 

Wysłane przez juras (niezweryfikowany) w

A więc po co tę wysepkę zbudowano ?  jest problem sa od tego inżynierzy miasta niech ten problem rozwiążą i niech ruszą te cztery litery od biurek i w teren zobaczyć co się dzieje na ulicach,a Pani Prezydent niech bierze przykład z Prezydenta Słupska i rowerem do UM to więcej bubli w mieście zobaczy.m/i chodnik dla pieszych szerokości  30cm.ul.Wojska Polskiego  za pierwszym wjazdem w oś..Dolnośląskie okolice przystanku przy domkach PGM-u.

Wysłane przez kieruś (niezweryfikowany) w

człowieku jaka sygnalizacja?? mysl troche bo juz kazdy ma dośc tego zascianku wiejskiego rynku bo ziemniaki tansze 20 gr. Definitywnie zlikwidowac raz na zawsze!!! to miasto stoi juz nigdzie w Polsce sie  gorzej nie jezdzi. 

Dodaj komentarz