Kamienice tkaczy do remontu

czw., 03/01/2019 - 13:48 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

„Kamienice Tkaczy” to należące do miasta budynki mieszkalne z końcówki XIX i początku XX wieku. Ich modernizacja jest kolejną częścią projektu rewitalizacji śródmieścia.

Miasto pod koniec ubiegłego roku ogłosiło przetarg na to zadanie i właśnie go rozstrzygnęło. Przetarg obejmuje modernizację części wspólnej 10 budynków.

Wartość zamówienia jest o ponad półtora miliona wyższa od zakładanego na ten cel budżetu i wynosi 6 milionów 294 tysiące złotych. Sporą część stanowi dofinansowanie z zewnątrz.

Budynki mają już swoje lata i są częścią historii tego miasta. Najmłodszy z nich pochodzi z 1936 roku, najstarszy zlokalizowany przy ulicy Bawełnianej 15 z 1890 roku. Kamienice tkaczy, które zostaną wyremontowane zlokalizowane są przy ulicy Pabianickiej 25 i 33, Sienkiewicza 3 i 17, Piłsudskiego 22, Kaczyńskich 6, Narutowicza 16 i 10 oraz budynek przy placu Wolności 21.

TKB - Kamienice tkaczy do remontu - 03.01.2019

Tagi

Komentarze

Wysłane przez zainteresowany (niezweryfikowany) w

Czy w ramach remontu przewidziano zlikwidowanie pieców i przyłączenie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej lub do sieci gazowej? Zdaje się, że wszystkie te budynki opalane są węglem (odpadami?).

Da się to zrobić w ramach "części wspólnej budynków". 

Mam nadzieję, że nie zostanie tylko odnowiona elewacja i klatki schodowe a walka ze smogiem ograniczy się wyłącznie do deklaracji...

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane