Kibicowskie warsztaty prawne

śr., 17/05/2017 - 12:09 -- Danuta Rękawica
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Bardzo ciekawe spotkanie odbyło się na terenie stadionu miejskiego. Kibice Brunatnych spotkali się z prawnikiem, który przedstawił im przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Poruszono również inne ważne tematy prawne dotyczące środowiska kibicowskiego, a uczestnicy mogli liczyć na indywidualne porady.

W przepisach dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych czy uprawnień i obowiązków służb mundurowych jest wiele zawiłości. Mogą być one także różnie interpretowane. We wtorek Ośrodek Kibice Razem – GKS Bełchatów zorganizował spotkanie z prawnikiem. Mecenas Plewiński starał się wyjaśnić zagadnienia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i wskazał na jej części dotyczące najmocniej kibiców piłkarskich.

Prawnik przekazując informacje bełchatowskim kibiców starał się przełożyć teorię na działania w praktyce, bazując w dużej mierze na doświadczeniu z sal sądowych, gdzie sam bronił niejednokrotnie kibiców piłkarskich.

W czasie spotkania padło wiele pytań, a uczestnicy mogli także uzyskać indywidualne porady prawne. Celem Ośrodka Kibice Razem – GKS Bełchatów, organizującego warsztaty, było uświadomienie kibicom GKS-u szkodliwości prawnej pewnych zachowań, a także zaznajomienie ich ze swoimi prawami i obowiązkami dotyczącymi uczestniczenia w imprezach masowych. Były to pierwsze warsztaty tego typu, ale planowane są już kolejne, nie tylko w tematyce zagadnień prawnych.

TKB - Kibicowskie warsztaty prawne - 17.05.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Boguś (niezweryfikowany) w

Organizuje się warsztaty po to, by wiedzieli co i w jaki sposób zniszczyć, zdemolować pobić i dostać za to jak najmniejszy wyrok. Kiedyś było inaczej... i nikt nie narzekał.

Wysłane przez Polak (niezweryfikowany) w

Żenada że klub a pewnie mcs wspiera bandyterkę...

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia