Koalicja - jest czy jej nie ma?

wt., 09/05/2017 - 15:07 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Dla jednych została zerwana, dla innych nadal obowiązuje. O to, czy koalicja PiS – Ziemia Bełchatowska nadal jest aktualna zapytaliśmy podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu.

Ziemia Bełchatowska dla części polityków lokalnych PiS to koalicjant, a dla części opozycja, z którą zerwano współpracę. Starosta bełchatowski, mówi wprost - koalicji nie ma, a osoby z lokalnego stowarzyszenia Ziemi Bełchatowskiej powinny zostać odsunięte od władzy.

Dla Grzegorza Gryczki, który podpisywał umowę koalicyjna po wyborach samorządowych, ta nadal obowiązuje. Jak oświadczył wczoraj, nie dostał do tej pory żadnej oficjalnej informacji od Prawa i Sprawiedliwości o tym, by ta koalicja została rozwiązana.

Podobnie uważają działacze PiS-u skupieni wokół Wiesława Dobkowskiego, który podpisywał koalicyjną umowę. Dla nich ta nadal obowiązuje, dlatego wczoraj nie poparli wniosku o odwołanie Krzysztofa Gajdy ze stanowiska członka zarządu powiatu.

Nie odwołano również mimo wyraźnych wytycznych zarządu okręgowego PiS, osób należących do stowarzyszenia Ziemia Bełchatowska z eksponowanych stanowisk w spółkach miejskich.

TKB - Jest czy jej nie ma? - 09.05.2017

Tagi

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/10/2017 - 17:44
Przerwane obrady
Komentarze: 5
20/10/2017 - 13:48
Przyjęcia tylko w sytuacji zagrożenia życia
Komentarze: 1
20/10/2017 - 13:39
Jubileusz już jutro

Wybrane ogłoszenia