Konferencja Nasz Dom Bełchatów

pon., 08/10/2018 - 14:24 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Nasz Dom Bełchatów to młode stowarzyszenie, powołane do życia zaledwie pół roku temu. Początkowo jego członkowie zarzekali się, że nie o start w wyborach samorządowych tu chodzi. W wyborach jednak zdecydowali się wystartować. W miniony weekend stowarzyszenie opowiedziało o swoich pomysłach dla Bełchatowa.

Stowarzyszenie swój program oparło na 5 blokach. Pierwszy z nich dotyczy gospodarki.

Chcą wspierać przedsiębiorców i tworzyć takie mechanizmy, które będą dostosowane do potrzeb lokalnego małego biznesu.

Stowarzyszenie chce też podwyższenia bezpieczeństwa, chodzi tu o sprawny monitoring, doświetlenie placów i zaułków na osiedlach czy budowę zatoczek przy szkołach.

W sprawie dzieci, które również są jednym z punktów, Nasz Dom chce bogatszej oferty zajęć sportowych dla uczniów z nauką jazdy na nartach, konnej czy z grą w tenisa.

W bloku poświęconym zdrowiu, chcą powołania uczelni dla położnych i pielęgniarek. Zwracają uwagę na niedobry kadrowe wyższego i średniego personelu medycznego, co utrudnia dostęp do usług medycznych. Stąd potrzeba kształcenia nowych kadr.
Ostatnim punktem jest kulturalny Bełchatów. Poprzez organizowanie festiwali o randze ogólnopolskiej chcą promować zarówno sztukę, kulturę jak i sam Bełchatów.

TKB - Nasz Dom Bełchatów - 08.10.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez kolo (niezweryfikowany) w

A jakieś osiągnięcia kogokolwiek z tej śmiesznej grupki.

Wysłane przez kim są (niezweryfikowany) w

żadnej informacji czym kandydaci w życiu się zajmowali, co zdzialali dla Bełchatowa i czym się zajmują w chwili kandydowania, jakie mają wykształcenie i na jakich uczelniach zdobyte, bo to też jest ważne

Wysłane przez ABWM (niezweryfikowany) w

Czy trzeba mieć osiągnięcia że by coś dobrego zrobić dla miasta słychać o tych ludziach bardzo pozytywne opinie życzę im powodzenia a co do logo wymiata wszystkich , a tak na marginesie zróbcie coś że by was kojarzyć z Adamem i Ewą bo to takie nasze Bełchatowskie ,pozdrawiam 

Wysłane przez Janek (niezweryfikowany) w

A na pewno nic nie mówili o sobie i kandydatach do Rady Miejskiej?

Wysłane przez Bełchatowianka (niezweryfikowany) w

Jesteście śmieszni ludzie... A jakie osiągnięcia mają ci którzy na tych stołkach już siedzą? Wykształcenie?Nie jeden człowiek po zawodowców ma większe pojęcie o zyciu niż człowiek po kilku fakultetach.Jestescie super... Nie słuchajcie I nie przejmujcie się złymi opiniami...konkurencja..zazdrosnicy..powodzenia

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Skroić to wy piękna pani chcecie nas i to miasto.A gdzie skocznie narciarskie i cały sport narciarski.Chyba jakiś wasz kolega o tym mówił?

Wysłane przez daro (niezweryfikowany) w

Osiągnięcia są najważniejsze. Biorąc pod uwagę fakt, że kandydować mogą tylko pełnoletni, a na pewne stanowiska wiek kandydata jest wyższy niż 18, to o osiągnięciach możemy mówić, bo kandydat bez osiągnięć jest po prostu nic nie wart. Jeśli jest to młody człowiek, to oczywiście możemy mówić jedynie o osiągnięciach w nauce (nie wyobrażam sobie dzisiaj dwudziestoparolatka bez wykształcenia wyższego i innych osiągnięć życiowych, któremu chciałbym "powierzyć mój los"). Jeśli mówimy o osobie znacznie starszej, to choć wysoko cenię wykształcenie, to nie stawiam, go na pierwszym miejscu, bo możemy mieć do czynienia z osobą niewykształconą, ale bardzo sprawną i zaradną życiowo, a nawet z niewątpliwymi sukcesami i takie osoby powinny być w samorządach - oczywiście te z sukcesami i wykształceniem tym bardziej. Tak więc osiągnięcia SĄ BARDZO ISTOTNE. 

Nie wiem, kto by chciał zagłosować na niewykształconego gamonia bez osiągnięć? (mój wpis nie jest ad Persona do któregokolwiek z kandydatów - choćby z tego powodu, że nic o nich nie wiem, bo nie ma informacji).

Powiedzieć, że chcę dobrze dla miasta, bo to mój dom i będę lepszy niż ci obecni, to może każdy - tylko niewielu jest w stanie to zrealizować.

W oczach wielu kandydatów widać samozachwyt jak u Osła w Shreku, który wypił magiczny płyn i zaczął latać - "ja latam, ja gadam, ty głupku" a potem bęc o ziemie. I na takich miałbym głosować? Sorry nie mam tego naparu.

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

21/02/2019 - 10:39
Śniadanie biznesowe GKS-u
Komentarze: 1
21/02/2019 - 10:36
Penchew o grze Onico
21/02/2019 - 10:26
Rieu ponownie w kinie Kultura
Komentarze: 1