Krok w dorosłą siatkówkę – złoci juniorzy

śr., 12/09/2018 - 11:53 -- Ilona Wróblewska
foto: EKS SKRA

Wielkimi krokami zbliża się siatkarski sezon rozgrywkowy 2018/2019. Gdzie spędzą go Mistrzowie Polski Juniorów?

Reprezentanci Polski Juniorów – Sebastian Adamczyk, Mikołaj Sawicki, Wiktor Nowak oraz Przemysław Stąsiek nadchodzący sezon spędzą w pierwszoligowych klubach. Adamczyk. Sawicki i Nowak dołączyli do BBTS Bielsko-Biała, natomiat Stąsiek został wypożyczony do pierwszoligowego AGH Kraków. Utalentowany libero spędzi w stolicy Małopolski najbliższe dwa sezony.

Rozgrywający Maciej Kurnicki oraz atakujący Błażej Paszkiewicz zasilą zespół MKS Ikar Legnica. Antoni Piotrowski dołączył do SPS Chrobry Głogów. Nowy klub Piotrowskiego, który w ubiegłym sezonie walczył o awans do zaplecza PlusLigi, w tym roku stawia sobie podobne cele. Przyjmujący Michał Jagiełło, podobnie jak koledzy, nadchodzący sezon spędzi na drugoligowych parkietach w drużynie MKS Olavia Oława. Wszystkie trzy zespoły występują w grupie czwartej II ligi mężczyzn, dlatego byli siatkarze EKS Skra Bełchatów spotkają się po przeciwnej stronie siatki.

Przyjmujący Michał Hoszman nadchodzący sezon spędzi w TS Volley Rybnik. Z nową drużyną młody przyjmujący powalczy o awans do I ligi mężczyzn. Marcin Marciniak przeniósł się na Podkarpacie do zespołu Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec.

Pozostali Mistrzowie Polski Juniorów – Hubert Węgrzyn, Hubert Klat, Dawid Filipek, Mikołaj Kałkowski, Aleksander Antosiewicz i Mateusz Bak kolejny sezon spędzą w Bełchatowie, gdzie rywalizować będą w II lidze mężczyzn i rozgrywkach juniorskich.

Złotym juniorom bełchatowskiej Skry życzymy powodzenia w dorosłej siatkówce.

Źródło: 
EKS SKRA Bełchatów

TKB - Krok w dorosłą siatkówkę - 12.09.2018

Tagi

Dodaj komentarz