Najmłodsi lekkoatleci – reprezentanci Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego mają za sobą udany start w biegach przełajowych w Wolborzu. Bełchatowianie uczestniczyli poza konkursem w mistrzostwach województwa łódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych – jak podkreśla trener BKL, Dariusz Rybarczyk – ten start młodzież potraktowała jako formę zachęty do dalszej rywalizacji.

Drugie miejsce w klasach czwartych na dystansie 600m zajęła debiutująca Maja Matyskiewicz, na 14 pozycji uplasowała się Marita Dybalak.

W klasach piątych i szóstych na dystansie 800 metrów – drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Koch, tuz za nią uplasowały się: Aniela Lis i Maria Ekiert.

W klasach gimnazjalnych na dystansie 1500 m czwartą pozycję wywalczył Igor Światka, na siódmej zameldował się Kuba Pietruszka.

Dla młodych adeptów lekkiej atletyki te zawody to dobre przetarcie przed wiosenną edycją Czwartków Lekkoatletycznych. Pierwsze wiosenne "czwartki" już 21 kwietnia na stadionie przy PG nr 4.