Mają obawy

czw., 08/11/2018 - 13:56 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Do redakcji zgłosiła się zaniepokojona mieszkanka bloku 128 na osiedlu Dolnośląskim. Jak mówi, mieszkańcy obawiają się, że w trakcie przebudowy szybu windy mogła zostać naruszona konstrukcja bloku. W klatce schodowej pojawiły się widoczne pęknięcia. Nie wiadomo też kiedy ten remont się zakończy.

Blok 128 na osiedlu Dolnośląskim to 11-kondygnacyjny jednoklatkowy blok mieszkalny. Wspólnota mieszkaniowa zdecydowała o tym, by dostęp do windy był od wejścia do bloku, bez konieczności wchodzenia na parter. 3 października zaczął się remont, a wraz z nim niedogodności i obawy.

Problemem nie jest jedynie hałas, który mieszkańcy są w stanie zaakceptować, ale i brak informacji. Wiadomo, że remontu nie uda się zakończyć w ciągu tygodnia.

PGM stoi na stanowisku, że nie mowy o naruszeniu konstrukcji budynku. Nie ma jednak ekspertyzy w tym temacie nadzoru budowlanego. Taką mogłaby zażądać wspólnota mieszkaniowa, ale wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami. Nad całością pieczę trzyma kierownik budowy. Wiadomo za to, że remont jeszcze potrwa. Jak dowiedzieliśmy się w PGM najprawdopodobniej zakończy się do końca listopada. Na klatce schodowej mają pojawić się stosowne informacje dla mieszkańców.

TKB - Mają obawy - 08.11.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez józef (niezweryfikowany) w

miodu w d...e,to go macie ,teraz pełne gacie

Wysłane przez anton (niezweryfikowany) w

chcieliście demokracji, wspólnot mieszkaniowych no to macie, za czasów matki komuny takie rzeczy byłyby nie do pomyślenia, wszytko na bieżąco było remontowane i konserwowane, a teraz solidarnościowa- styropianowa demokracja więc takie są efekty, że każdy wój na swój strój.

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Ja jeszcze nie widziałem roboty PGM-u, której jakość nie budziłaby wątpliwości. Większość wspólnot daje się niesamowicie kroić.

Wysłane przez prawdziwy Polak (niezweryfikowany) w

chyba nic nie wiesz do PGM skoro tak piszesz, chyba że z konkurencyjnej firmy jesteś

Wysłane przez Włodzimierz Kud... (niezweryfikowany) w

Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Od dwóch lat, po wydanych opiniach stwierdzających zagrożenie życia na Św.Barbary nie dojęto jeszcze stosownych decyzji. Tutaj jeszcze żaden specjalista wydał opinii. To potrwa. Oby w międzyczasie nic się nie wydarzyło...

 

Wysłane przez jozef (niezweryfikowany) w

jak tam kominy,czy są wyczyszczone,zima nadchodzi

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

O co chodzi konkretnie z tym zagrożeniem życia na Św. Barbary?

Wysłane przez zenek (niezweryfikowany) w

Panowie i Panie, którzy komentują na tym portalu, bardzo proszę o rzetelne informacje. Jeśli coś dziwnego wydarzyło się w bl. na ul. Św. Barbary, to zapewne spora część mieszkańców jest tym zainteresowana. Ten portal to praktycznie jedyne miejsce gdzie można wymienić informacje, a nie przekazywać bełkot, czy hejt. Bardzo proszę o konkrety, bo my mieszkańcy nawet jak mamy wątpliwości, to nie mamy jak ich zweryfikować. Windy są bardzo ważnym tematem, bo są bardzo drogie (remonty, czy wymiana), a później się okazuje, że "najwspanialszy" produkt, to jest przede wszystkim najdroższy w utrzymaniu. Co więcej drzwi są węższe niż poprzednio i cała kabina jest mniejsza. Jeszcze raz bardzo proszę o większą ilość informacji, o co chodzi z tymi windami. Winda to nie jest ławka przed blokiem, tylko inwestycja na lata. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

21/02/2019 - 10:39
Śniadanie biznesowe GKS-u
Komentarze: 1
21/02/2019 - 10:36
Penchew o grze Onico
21/02/2019 - 10:26
Rieu ponownie w kinie Kultura
Komentarze: 1