Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

pt., 01/03/2019 - 18:30 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2019 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

"Armio Wyklęta Bełchatów o Was Pamięta", "Bóg, Honor, Ojczyzna" między innymi z takimi hasłami na ustach przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Marsz tradycyjnie wyruszył z parkingu przy rondzie im. generała Andresa. Uczestnicy przeszli przez park Olszewskich do kościoła przy Kościuszki, gdzie wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia, a delegacje złożyły kwiaty.

W tym roku w uroczystościach uczestniczyło mniej osób niż w latach ubiegłych. Marsz zorganizowali Bełchatowianie dla Narodu, Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze", Kibice Razem GKS Bełchatów.

TKB - Marsz pamięci - 04.03.2019

TKB - - .2019

Zdjęcia: 
Tagi

Komentarze

Wysłane przez dr Rosół (niezweryfikowany) w

Do momentu ostatecznego wyjaśnienia sprawy tzw wyklętych - często pojawiają się oskarżenia o czyny zabronione, napady itp -nie powinno być żadnych obchodów i propagandy. 

Wysłane przez Bonzo (niezweryfikowany) w

świętować propagandowego święta PiS.......

Wysłane przez Torfiorz (niezweryfikowany) w

Co do żołnierzy tzw. Wyklętych to postać niejakiego Danielaka Bojara ma sie raczej kiepsko. Wiele mordów na ludności cywilnej raczej słabo o nim świadczy. Dziwi tylko dążenie do "prawdy" bełchatowskiego"Piłsudskiego", ten pan nawet nie pochodzi z tych stron... mieszkańcy obecnego powiatu mogą wiele powiedzieć o Bojarze

Wysłane przez zeniu (niezweryfikowany) w

Czekam z utęsknieniem na koniec lewacko czerwonego wrzoda,do którego ty też się zaliczasz.

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Mówimy o tym delikwencie który okradał Bank Spółdzielczy w Grocholicach i strzelił w biały dzień w plecy nieuzbrojonemu człowiekowi, ówczesnemu kierownikowi Bawełnianki, mordując go bez żadnych skrupułów?  Faktycznie, model do naśladowania i bohater...

Wysłane przez bełchatowianin (niezweryfikowany) w

Mój dziadek który w czasie wojny był nastolatkiem i miał na głowie utrzymanie gospodarstwa na wsi nigdy nie wypowiedział się pozytywnie o partyzantach.

Rolnicy musieli oddawać część swoich produktów rolnych na kontyngent Niemcom a i partyzanci również przychodzili po swoje.

Przychodzili np. w nocy i kazali siebie zawieźć zaprzęgiem konnym odległe miejscowości nie informując w jakim celu. Może towarzyskim.

Pamiętajmy że wśród nich byli również zbiegli więźniowie, którym wojna przeszkodziła w odsiadce wyroku. (patrz Legion - Elżbieta Cherezińska) .

Taka teraz moda na Partyzantów.

Dodaj komentarz

Wybrane ogłoszenia