Miejska spółka na przegranej

pon., 07/05/2018 - 15:00 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Dziś zapadł prawomocny wyrok w sprawie drzwi w bloku 131 na os. Dolnośląskim. O tej skandalicznej historii informowaliśmy Państwa kilkakrotnie.

W 2014r Wspólnota mieszkaniowa bloku 131 zdecydowała się na wymianę 11 sztuk drzwi oddzielających korytarze od klatki schodowej. W tamtym czasie zarządcą nieruchomości był PGM, który sporządził umowę z wykonawcą i podpisał ją w imieniu Wspólnoty. Mieszkańcy zauważyli, że założone - nowe drzwi są węższe od poprzednich i tym samym nie spełniają odpowiednich wymagań.

PGM nie zapłacił wykonawcy wynagrodzenia twierdząc, że ten źle dobrał drzwi. Po kilku miesiącach wykonawca pozwał Wspólnotę Mieszkaniową i wygrał w sądzie, bo udowodnił że zamontował dokładnie takie drzwi, jakie PGM zamówił.

PGM pokrył koszty procesu i koszty odsetek w kwocie ponad 4 tys. zł, ale nie zamierzał wymienić drzwi. Wspólnota była bezradna, bo PGM, który był zarządcą nie zamierzał pozywać siebie samego do sądu.

Dopiero wybranie prywatnego zarządu i zmiana administratora pozwoliły na dochodzenie racji przed sądem. W dniu 07.05.2018r. zapadł wyrok, w którym sąd przyznał rację wspólnocie mieszkaniowej zasądzając prawie 13 tysięcy złotych na wymianę drzwi i prawie 8,5 tysiąca złotych kosztów procesowych.

Szczególnie zadowolony z rozstrzygnięcia jest jeden z ówczesnych pełnomocników Wspólnoty, który poświęcił swój czas i zaangażował się przy wyborze wykonawcy i rodzaju drzwi. W trakcie procesu PGM robił wszystko, by to jego obciążyć winą. Dziś sąd jasno wskazał, że winę za wybór niewłaściwych drzwi ponosi PGM. Wyrok jest prawomocny.

TKB - Miejska spółka na przegranej - 07.05.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Władymir Władym... (niezweryfikowany) w

Co to 20 tysięcy na tak prężnie działającą spółkę jaką jest PGM. Szkoda że niedługo wybory i się eldorado niektórym skończy  

Wysłane przez lolo (niezweryfikowany) w

Te dwadzieściapare tysięcy PGM rozłoży na wszystkie zarządzane wspólnoty w postaci wygórowanych kosztów zarządzania.

Wysłane przez Leo (niezweryfikowany) w

O joj joj. I co teraz zrobisz Miłoszku?

Może idź do fryzjera, zmień wygląd, a najlepiej wyjedź z Bełchatowa. Bo wstyd że tu "pracujesz":)

Wysłane przez do Leo oj, oj (niezweryfikowany) w

 Czytać ze zrozumieniem  nie umiesz, i z pewnością nie wiesz kto w 2014 był  prezesem PGM?

Wysłane przez olo (niezweryfikowany) w

Ten "profesjonalizm" PGM-u wychodzi na każdym kroku. Ściema z ciepłem, ściema z wodą, ściema z dojazdami. Ale jak na zebranie przychodzi 5 osób, to hulaj duszo, piekła nie ma.

Wysłane przez Adam (niezweryfikowany) w

Pytanie ile takich lub podobnych spraw udało się PGM-owi załatwić?

Z moich obserwacji wynika, że jedną ze "strategii" przy zebraniach jest doprowadzanie do konfliktów między mieszkańcami i przez to nie mówienie o sprawach ważnych. Kolejna to "brak przygotowania", czyli ktoś nie wziął wszystkich dokumentów (bo nie wiedział, że będą potrzebne), ale po zebraniu, w innym terminie, panie się "dowiedzą". Dalej stawianie mieszkańców przed fatami dokonanymi np. umowy ubezpieczenia (w mojej wspólnocie podpisano od 1 stycznia a zebranie było w marcu - i co im zrobicie ? - nic nie zrobicie, bo komu by się chciało). Oczywiście zagrywek jest więcej. 

Wysłane przez leonardo da (niezweryfikowany) w

drzwi są ok nikt nie wie że przecież ludzie takich drzwi chcieli?

Wysłane przez Daro (niezweryfikowany) w

Znam przypadek mieszkańca wspólnoty, który twierdzi, że na jego wniosek (wskazanie innego ubezpieczyciela, który był tańszy) PGM, go posłuchał i wniosek uwzględnił. Ciekawe jakie było rzeczywiste działanie PGM-u, skoro wiemy, że PGM zawiera umowy z dniem pierwszego stycznia? Podejrzewam, że po prostu ściemnili klientowi, ubezpieczenie zostało takie jakie było, a różnicę w kosztach odbili sobie na remontach. Oczywiście sprawdzenie tego jest skomplikowane i bardzo trudne, więc pozostają jedynie podejrzenia i możliwość zadania pytania na kolejnym zebraniu.

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane