Nic nie stracą?

śr., 11/07/2018 - 14:31 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Gmina Kleszczów na zmianie granic nic nie straci – przekonywał podczas wczorajszej konferencji prasowej wójt Gminy Bełchatów Kamil Ładziak. Przekonywał wyliczeniami i korzyściami jakie z tej zmiany miałby cały powiat.

Według przedstawionych wyliczeń wójta Gminy Bełchatów, Kleszczów po zmianie granic nie będzie płacił blisko 54 milionów złotych Janosikowego, za to około 50 milionów trafiłoby do Gminy Bełchatów. Wójt nadal podtrzymuje, że tą kwotą podzieliłby się z pozostałymi gminami, miastem i powiatem i podaje swoje wyliczenia, które ten pomysł miały uwiarygodnić.

Odniósł się również do zarzutów pojawiających się w przestrzeni publicznej, że pieniędzmi Kleszczowa chce wyprowadzić gminę z długów. Jak podał wskaźnik stosunku długu do dochodu zimniejsza się z każdym rokiem. W 2014 wyniósł on 37,10% w 2017 spadł do 34,52%. Obecne zadłużenie Gminy Bełchatów to kwota ponad 2 milionów złotych.

TKB - Nic nie stracą? - 11.07.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Każda sroczka swój ogonek chwali.A jak Pan Wójt zobaczył możliwość zysku ,to dlaczego miał nie skorzystać -próbować zawsze można.

Wysłane przez statystyk (niezweryfikowany) w

Jeśli na konferencji pan Ładziak powiedział "Obecne zadłużenie Gminy Bełchatów to kwota ponad 2 milionów złotych" to wszystkich słuchających go bezczelnie okłamał. Wystarczy sprawdzić na portalu Serwis Samorządowy PAP, który niedawno (27 czerwca) podał jakie jest zadłuzenie gmin w Polsce. Dane pochodzą z Ministerstwa Finansów. Na koniec 2017 gmina Bełchatów miała 16.967.675 zł zadłużenia, czyli na jednego mieszkańca gminy wypadało 1536 zł długu. Gmina Bełchatów jest na początku piątej setki  w tabeli najbardziej zadłużonych (per capita).

Dodaj komentarz