Nie są już członkami PiS

ndz., 01/10/2017 - 13:05 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Karol Orymus, Elżbieta Kołatek, Miłosz Rudnicki i Iwona Kowalska zostali usunięci przez Zarząd Okręgowy partii z Prawa i Sprawiedliwości.

To konsekwencja niestosowania się do wytycznych Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości i wydarzeń jakie miały miejsce podczas Sesji Rady Powiatu. Przypomnijmy, że od dłuższego czasu lokalny PiS, jest podzielony na obozy skupione wokół Antoniego Macierewicza i senatora Wiesława Dobkowskiego.

Minister Antoni Macierewicz jest szefem struktur Zarządu Okręgowego PiS. Kilka miesięcy temu zostało wydane oświadczenie, że koalicja w Bełchatowie zawarta między PiS - Ziemia Bełchatowska została zerwana, a członkowie PiS działający w radach miasta i powiatu powinni do tej decyzji się dostosować.

Tymczasem radni powiatowi zmienili prezydium rady, nie stosując się do tych wytycznych. Wspólnie z radnymi PO i Ziemi Bełchatowskiej większością głosów zdecydowali o odwołaniu prezydium (Dorota Pędziwiatr PiS, Dariusz Rogut PiS ) i powołaniu nowego.

Nowym przewodniczącym tego gremium został Karol Orymus (PiS), wiceprzewodniczącym Damian Nowak (PO), a podczas ostatniej sesji wybrana została Iwona Kowalska jako druga wiceprzewodnicząca. Wszystkie te osoby skupione są wokół senatora Dobkowskiego, czyli po przeciwnej stronie do Ministra Obrony Narodowej.

Dodajmy, że nowe prezydium jest w opozycji do starosty bełchatowskiego, choć nie licząc radnego PO wszyscy przecież byli członkami PiS.

TKB - Nie są już członkami PiS - 02.10.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Szery (niezweryfikowany) w

Krok po kroku i za wiceprezydenta miasta się zabrać.

Wysłane przez Zosia (niezweryfikowany) w

Zostali usunięci, czy postawiono wniosek o ich usunięcie? Bo to jednak lekka różnica, a źródła różnie podają. 

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Czekamy na konstruktywne decyzje ( Nie może być tak,żeby urzędnik którego utrzymujemy ze swoich podatków miał w głębokim poważaniu petenta.Taki urzędnik ani nie może poprawić błędu swojego podwładnego ,który odszedł na emeryturę,ani nie może ujawnić błędu,ani nie może wskazać drogi szybkiej naprawy.Piłeczkę się odbija od Starosty do Wójta a sprawa ciągnie się już siódmy rok).Tak Pan Starosta jak i Pan Wójt są z PIS i co i nic , sami przyjaciele i "wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły".Administracja  musi być przesiana przez geste sito-przetak nie da rady.

Wysłane przez nm (niezweryfikowany) w

Trzymam za Was kciuki bo nie będzie nam tutaj Maciarewicz rządził w Bełchatowie.

Wysłane przez Piotr (niezweryfikowany) w

Chociażby płaci podatki z których powinno się coś dziać w Bełchatowie

Wysłane przez bełchatowianka (niezweryfikowany) w

Jednak niektórzy  z PIS -u maja "jaja". Brakuje mi  tu  jeszcze  pani senatorowej, czyżby  jednak bali się  senatora?.

Wysłane przez Kocham Bełchatów (niezweryfikowany) w

Prawica się kłóci między sobą i załatwia swe spory publicznie - niedobrze, bardzo niedobrze...
A komuchy się cieszą i korzystają na tym...

Wysłane przez Yhy (niezweryfikowany) w

Ci sami są po obu stronach.
Las widzicie a drzewa pod nosem już nie.

Wysłane przez Jola (niezweryfikowany) w

Pis to jedno wielkie nieporozumienie. Wystarczy przeanalizować ich postulaty przedwyborcze z tym co zrobili i wszystko widać jak na dłoni. M.in. obiecywali nowe miejsca pracy dla młodych i pytam, gdzie one są? Dwa lat temu do projektu obywatelskiego zgłoszona została kładka dla pieszych przy targowisku miejskim, która rozwiązała by problem komunikacyjny na ulicy Wojska Polskiego. Pis zajmuje się kłótniami a my mieszkańcy dalej się męczymy. Tak powinno wyglądać sprawowanie władzy w naszym imieniu? Do Urzędu Miasta wchodzi się jak do Bizancjum, tak urzędnicy dbają o siebie za nasze pieniądze a my nie możemy przejść bez stresu przez ulicę.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Z PZPR też byliby wyżuceni jakby nie przytakiwali tej partii a PiS to jest to samo

Wysłane przez wladi (niezweryfikowany) w

Jakie prawo pozwala Macierewiczowi i Misiewiczowi mieszać. w samorządach naszego miasta i powiatu

 

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia