Nielegalny biznes 44-letniego bełchatowianina

śr., 08/08/2018 - 14:10 -- Ilona Wróblewska
foto: Policja Łódzka

149 zabezpieczonych krzaków konopi indyjskiej oraz dwie osoby zatrzymane to finał akcji pajęczańskich kryminalnych. Podejrzani o uprawę konopi indyjskich to 44-letni mieszkaniec Bełchatowa i 50-letni mieszkaniec gminy Sulmierzyce Teraz zatrzymanym mężczyznom grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Pajęczna zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Sulmierzyce podejrzewanego o uprawę konopi indyjskiej. Do zatrzymania doszło w związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł posiadać środki odurzające. Po sprawdzeniu terenu posesji, policjanci znaleźli 149 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Z takiej ilości roślin można było uzyskać około 5 kilogramów suszu o czarnorynkowej wartości 140 tysięcy złotych.

Kilka dni później został zatrzymany 44-letni mieszkaniec Bełchatowa, który był pomysłodawcą nielegalnego biznesu. Mężczyzna posiadał przy sobie susz konopi indyjskiej. Jak ustalono, 44-letni bełchatowianin był już wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa. Obaj zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za to przestępstwo grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: 
Policja Łódzka

TKB - Nielegalny biznes 44-letniego bełchatowianina - 08.08.2018

Tagi

Dodaj komentarz