O gospodarce i spółkach

wt., 11/09/2018 - 14:43 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Zakład budżetowy wydzielony z PGM, który zadbałby o utrzymanie czystości i zieleni miejskiej bez przetargów, ”Pakiet na start” dla osób rozpoczynających działalność i racjonalizacja wydatków w spółkach miejskich. To główne tematy konferencji prasowej Elżbiety Kudaj, która ubiega się w tych wyborach o urząd prezydenta miasta.

Zakład Budżetowy miałby zostać utworzony z PGM. Jak przekonuje kandydatka, dzięki takiemu rozwiązaniu zielenią i czystością zająłby się podmiot bełchatowski bez konieczności przystępowania do przetargów. Zmiany w spółkach są konieczne, ale reorganizacja nie może być prowadzona kosztem pracowników. Zarządy i rady powinny być szczuplejsze i zdaniem kandydatki ich wynagrodzenie powinno być adekwatne do osiąganych wyników.

„Pakiet na start”, to propozycja dla tych którzy chcieliby otworzyć działalność. Miasto gwarantowałoby zorganizowaną w jednym miejscu nieodpłatną pomoc miedzy innymi prawną i księgową.

Kandydatka chce aktywnie szukać inwestorów, również wśród firm kooperujących z bełchatowskimi gigantami.

TKB - O gospodarce i spółkach - 11.09.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez zibi (niezweryfikowany) w

Problemem nie są przetargi, tylko urzędnicy, którzy je przygotowują i beznadziejnie zarządzana firma PGM, która nie potrafi sprostać wymaganiom rynku. Jeśli umowa z firmą zewnętrzną byłaby odpowiednio skonstruowana, to przy tej jakości obsługi kary umowne doprowadziłyby do szybkiej zmiany lipnej firmy, która olewa powierzone zadanie.

Wysłane przez Haker (niezweryfikowany) w

...się uśmiałem. Czyli idzie Pani przykładem Gminy Bełchatów. To niech się Pani przyjrzy jak to funkcjonuje w Gminie. Zadużona Gmina i klops.

Wysłane przez wyborca (niezweryfikowany) w

rzeczowa, kompetenta kandydatka -  tak trzymać

Wysłane przez jozef (niezweryfikowany) w

o czym Ty marzysz,marzenie to piekna recz

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Pomysł z wydzieleniem spółki z już istniejącej jest chybiony biorąc pod uwagę wcześniejsze ich połączenie bo spółka zajmująca się utrzymaniem czystości miała ogromne straty. Połączenie miało przynieść oszczędności, jeden zarząd, jedna rada itp.

Dodaj komentarz