O gospodarce i spółkach

wt., 11/09/2018 - 14:43 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Zakład budżetowy wydzielony z PGM, który zadbałby o utrzymanie czystości i zieleni miejskiej bez przetargów, ”Pakiet na start” dla osób rozpoczynających działalność i racjonalizacja wydatków w spółkach miejskich. To główne tematy konferencji prasowej Elżbiety Kudaj, która ubiega się w tych wyborach o urząd prezydenta miasta.

Zakład Budżetowy miałby zostać utworzony z PGM. Jak przekonuje kandydatka, dzięki takiemu rozwiązaniu zielenią i czystością zająłby się podmiot bełchatowski bez konieczności przystępowania do przetargów. Zmiany w spółkach są konieczne, ale reorganizacja nie może być prowadzona kosztem pracowników. Zarządy i rady powinny być szczuplejsze i zdaniem kandydatki ich wynagrodzenie powinno być adekwatne do osiąganych wyników.

„Pakiet na start”, to propozycja dla tych którzy chcieliby otworzyć działalność. Miasto gwarantowałoby zorganizowaną w jednym miejscu nieodpłatną pomoc miedzy innymi prawną i księgową.

Kandydatka chce aktywnie szukać inwestorów, również wśród firm kooperujących z bełchatowskimi gigantami.

TKB - O gospodarce i spółkach - 11.09.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez zibi (niezweryfikowany) w

Problemem nie są przetargi, tylko urzędnicy, którzy je przygotowują i beznadziejnie zarządzana firma PGM, która nie potrafi sprostać wymaganiom rynku. Jeśli umowa z firmą zewnętrzną byłaby odpowiednio skonstruowana, to przy tej jakości obsługi kary umowne doprowadziłyby do szybkiej zmiany lipnej firmy, która olewa powierzone zadanie.

Wysłane przez Haker (niezweryfikowany) w

...się uśmiałem. Czyli idzie Pani przykładem Gminy Bełchatów. To niech się Pani przyjrzy jak to funkcjonuje w Gminie. Zadużona Gmina i klops.

Wysłane przez wyborca (niezweryfikowany) w

rzeczowa, kompetenta kandydatka -  tak trzymać

Wysłane przez jozef (niezweryfikowany) w

o czym Ty marzysz,marzenie to piekna recz

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Pomysł z wydzieleniem spółki z już istniejącej jest chybiony biorąc pod uwagę wcześniejsze ich połączenie bo spółka zajmująca się utrzymaniem czystości miała ogromne straty. Połączenie miało przynieść oszczędności, jeden zarząd, jedna rada itp.

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

21/02/2019 - 10:39
Śniadanie biznesowe GKS-u
Komentarze: 1
21/02/2019 - 10:36
Penchew o grze Onico
21/02/2019 - 10:26
Rieu ponownie w kinie Kultura
Komentarze: 1