O pieniądzach na sesji Rady Powiatu

czw., 17/05/2018 - 14:31 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Wczorajszą sesję Rady Powiatu zdominowały zmiany w budżecie na ten rok. Radni zdecydowali o zagospodarowaniu dodatkowych środków finansowych.

Powiat bełchatowski ma do wykorzystania dodatkowe 395 tysięcy złotych. Na te pieniądze złożyły się między innymi środki pozyskane przez CKP w wysokości 65 tysięcy złotych pochodzące ze sprzedaży niewykorzystywanego już procesie edukacji sprzętu. Pieniądze te wykorzystane zostaną do zakupu nowoczesnej frezarki dla placówki. Całkowity koszt maszyny to 150 tysięcy złotych. Brakującą część dołoży powiat.

Radni zdecydowali, by 177 tysięcy złotych, które powiat pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazać na przebudowę i dostosowaniu do potrzeb osób o niepełnosprawności ruchowej budynku SOSW.

120 tysięcy złotych wraz z pozyskanymi 53 tysiącami przekazane zostało na rodziny zastępcze i Ośrodek Interwencyjno – Socjalizacyjny w Bełchatowie.

Podczas rady przedstawiono również plan inwestycji oraz zmian jakie zarząd dokonał. Dotyczy to miedzy innymi budowy chodnika przy ulicy Częstochowskiej. To zadanie miało być wykonywane wspólnie z Gminą - Miasto Bełchatów, będzie jednak realizowane wyłącznie przez powiat. Radni pytali o rozstrzygnięcia przetargowe i dlaczego zarząd w jednych przypadkach podejmuje decyzje o nierozstrzyganiu konkursu jeśli oferty przekraczają założony budżet, a w innych decyduje się na zwiększenie puli na zadanie.

Były pytania dotyczące nagród przyznawanych w starostwie dla pracowników, oraz propozycja, by taki wykaz za ostatni rok otrzymali radni.

TKB - O pieniądzach na sesji Rady Powiatu - 17.05.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez POkaz (niezweryfikowany) w

Pani Ela radna PO. Mam wrażenie że ta Pani nie czyta co ma w dokumentach. 

Wysłane przez ReBel (niezweryfikowany) w

W okresie ostatniej kadencji przez te rozgrywki i przepychanki nic sensownego radni nie uchwalili. Obozy PIS'u poprzez brak merytorycznych dyskusji na sprawy ważne pociągnął za sobą pozostałych radnych, którzy nie bardzo mieli się czym wykazać w okresie mijającej kadencji. Smutne i prawdziwe niestety. Jestem Ciekaw jaki będzie efekt wyborów samorządowych do Rady Powiatu.

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane