Od stycznia za śmieci drożej

pt., 30/11/2018 - 14:41 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Radni ustalili dzisiaj wysokość nowych stawek dla mieszkańców za wywóz śmieci i nieczystości. Te od lat nie były zmieniane, a drobne różnice między tym ile płacili mieszkańcy, a stawką od Eko-Regionu pokrywało miasto.

Teraz Eko-Region, który jako jedyna forma wystąpił w przetargu zaproponował stawkę o 38% wyższą niż dotychczasowa.

Miasto do systemu dopłacało od 2013 roku. Od 1 stycznia 2019 r stawka przy zbiórce selektywnej od osoby w gospodarstwie domowym wzrośnie o 1,50 zł z 7 złotych do 8,50 zł. Dla przeciętnej 4-osobowej rodziny rocznie oznacza to wzrost opłat z tego tytułu z z 300 zł na 375 zł. Miasto proponowało początkowo stawkę 10 zł, bo tak zostało to skalkulowane, ale na co nie zgodzili się radni.

Różnica pokryta zostanie z budżetu miasta. Dla przeciętnej 4-osobowej rodziny rocznie oznacza to wzrost opłat z tego tytułu z z 300 zł na 375 zł.

TKB - Od stycznia za śmieci drożej - 30.11.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez MM (niezweryfikowany) w

Nie wiem kto to liczył, ale 4 osoby x 7 zł miesięcznie x 12 miesięcy = 336 zł (i tyle rzeczywiście dotychczas płaciłem), a nie 300 zł. Podobnie 4 x 8,50 x 12 = 408 zł, a nie 375 zł.

Wysłane przez Jaro (niezweryfikowany) w

Z tego co ogladalem to przeciwko podwyzkom było trzech radnych Cieślak Wyczachowski i Kowalski Brawo Panowie

Wysłane przez Kasia (niezweryfikowany) w

Brawo Łukasz i Michał.

Wysłane przez mieszkanka (niezweryfikowany) w

Poco to brawo jak jest podwyżka

Wysłane przez mieszkanka (niezweryfikowany) w

Jakie brawo jak podwyżka ustalona

Wysłane przez bartek (niezweryfikowany) w

a może byście się tak wzięli za glosowanie nad ustawą antysmogową? zrobili cokolwiek aby poprawić jakoś powietrza w mieście...bo policja nawet wytycznych nie ma aby wejść do pomieszczeń by sprawdzić czym ( a wszystkim co się da ) palą co niektórzy....znowu zero kroków w innowacje w nowoczesność -standard.

Wysłane przez józef (niezweryfikowany) w

chcesz to sprawdzaj ,kto czym pali,i pilnuj swoich czterech liter tzw dupy

Wysłane przez maja (niezweryfikowany) w

droga koleżanko kolego ...po co organizować cos nowoczesnego innowacyjnego. Lepiej pośpiewac w Bełchatowie pieśni patriotyczne pomniki postawić zmienić nazwę ulic trzysetny plac zabaw wybudować gdzie młodzież i tak stad ucieknie a Smog?? zauważ średnią wieku w Radzie Miasta oni mają swoje pociechy odchowane i generalnie mają gdzieś jak nasze maleństwa się trują w tym mieście...

Wysłane przez ANNA (niezweryfikowany) w

Droga Maju zeby karac ludzi za to czym i jak palą najpierw trzeba godziwie płacic za prace bo większosc ludzi wciąż zarabia najnizszą krajową. Tona węgla dla nich to 70procent pensji ,więc grzeją czym sie da by nie zamarznąć poprostu.To wcale nie są menele czy margines to pracujący zwykli polacy

 

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

21/02/2019 - 10:39
Śniadanie biznesowe GKS-u
Komentarze: 1
21/02/2019 - 10:36
Penchew o grze Onico
21/02/2019 - 10:26
Rieu ponownie w kinie Kultura
Komentarze: 1