Oddadzą hołd Pawłowi Adamowiczowi

pt., 18/01/2019 - 13:41 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

WOŚP Bełchatów dla Pawła Adamowicza. W niedzielę o godzinie 19.30 bełchatowski WOŚP i mieszkańcy naszego miasta spotkają się na Placu Narutowicza przy fontannach, by w zadumie i skupieniu oddać hołd zamordowanemu Pawłowi Adamowiczowi.

O godzinie 20.00 planowane jest zapalenie symbolicznego światełka.

TKB - Oddadzą hołd Pawłowi Adamowiczowi - 18.01.2019

Tagi

Komentarze

Wysłane przez realista (niezweryfikowany) w

Ten kraj oszalał, czy wszystkich zmarłych tragicznie tak honorujecie, Obłuda i zakłamanie

Wysłane przez nieidealna (niezweryfikowany) w

Codziennie giną tysiące, odchodzą w ciszy, bez fanfar...Większość z nas odejdzie w zapomnienie z tego świata, bo taka jest kolej rzeczy. Są jednak śmierci, które są symbolami. Tak jak symbolem był syryjski chłopiec. Takich dzieci zapomnianych przez bogów i ludzi były tysiące, ktoś mógłby powiedzieć czemu płaczemy nad tym jednym?

Oddanie hołdu Adamowiczowi to jedna rzecz, a wyrażenie sprzeciwu i niezgody na to co się dzieje to druga. Ale, aby tak spojrzeć tę sprawę, trzeba wyjść poza swoje własne małe, egoistyczne ego. Popatrzeć z innej perspektywy, być ponad postawę: ja nie mam, to inni też nie będą mieli. W życiu nie ma po równo, zawsze ktoś musi nadstawiać głowę, by innym żyło się lepiej...

Pozdrawiam.A

Wysłane przez mtmtm (niezweryfikowany) w

Zabójstwo prezydenta miasta, który został wybrany na swój urząd po raz piąty i to podczas imprezy charytatywnej jest jednak ważnym wydarzeniem, które niestety przejdzie do historii. Natomiast zgodziłbym się, że zachowanie dwóch plemion, które skaczą sobie do gardeł i atakują, w tym także śp. prezydenta Adamowicza, jest obłudą, hipokryzją i zakłamaniem, dlatego radzę przestać interesować się polską polityką bo nic dobrego z tego nie wyniknie.

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Masz rację realista -obłuda i zakłamanie.O zmarłych nie mówi się źle dlatego spuszczamy zasłonę milczenia ,ale naszych myśli nikt nie wyrzuci poza nawias.

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Beata, dyżurny propagandzista PiS znowu na posterunku. Przestań mówić o obłudzie bo jej największy przykład dał twój wódz JK "spóźniając się przypadkiem" na minutę ciszy w Sejmie. Polska wam tego nie zapomni. Do zobaczenia przy urnach. Wyborczych, bo dla innych nie macie czasu.

Wysłane przez filozof (niezweryfikowany) w

Droga Beato, a jak nie daj Boże Ciebie by coś złego spotkało, to też byś oczekiwała "spuszczenia zasłony milczenia"?. To jest też obłuda, a w części głupota. Te śmieszne porzekadła powtarzane jak mantra, bez śladu przemyśleń czasami są gorsze niż ostry język, ale oparty na prawdzie (jestem przeciwnikiem hejtu, ale on jest oparty na kłamstwie - co niewątpliwie stanowi różnicę). Jak już zastanowisz się nad znaczeniem i pochodzeniem pewnych porzekadeł zwanych czasami dumnie przysłowiami i zastanowisz się ile w nich sensu (np. "pokorne ciele dwie matki ssie"- a więc jest złodziejem, "co Cię nie zabije, to Cię wzmocni"- a więc godzisz się na to by Cię ktoś wykorzystywał/źle traktował?, "winny się tłumaczy"- a niewinny powinien położyć głowę pod topór jak go niesłusznie oskarżono?, "o gustach się nie dyskutuje"- jak nie ma dyskusji, to będzie jeden gust - tak będzie dobrze?, albo w przeciwnym razie zdanie znaczącej większości, że coś ma wartość wobec odrębnego zdania pojedynczego "Nikodema Dyzmy" nie będzie miało znaczenia?  itd. tak na płytko), to morze dotrze do Ciebie jak głupie jest przytoczone przez Ciebie "powiedzonko": "o zmarłych nie mówi się źle"! - o nieżyjących zabójcach, mordercach - tak samo jak o niewinnych, którzy stracili życie zamordowani przez psychopatę, bądź upojonego alkoholem kierowcę? Nawet wiara chrześcijańska tego nie zakłada - ona karze wybaczać, ale żeby wybaczyć musi być powód a wcześniej co ...? dobre uczynki? pominięte milczeniem? Nie, złe rzeczy! których nie można tolerować/chwalić, ale jak o nich nie powiesz to tak jakbyś się na nie godziła, itd.

Szanuję Adamowicza zamordowanego w ohydny i okrutny sposób (ale nie powiem też "santo subito", bo to za daleko idące), jestem przeciw mowie nienawiści niezależnie z której strony pochodzi. Jestem też przeciwnikiem płytkości, fanatyzmowi i głupocie. zachęcam do przemyśleń, by również w tym kierunku nie zmierzać.

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Rzeczywiście filozofia jest Ci bliska ,sięgasz gdzie wzrok nie sięga i może dlatego zbyt płytko.

Dodaj komentarz