Odrobili minusowe punkty

ndz., 29/07/2018 - 11:51 -- Ilona Wróblewska

W pierwszym domowym meczu sezonu 2018/19 drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała na stadionie przy ul. Sportowej 3 Siarkę Tarnobrzeg 2:0 (0:0) i odrobiła minusowe punkty sprzed sezonu.

Po spotkaniu Artur Derbin szkoleniowiec PGE GKS Bełchatów podkreślał: Dziękuję za gratulacje i oczywiście także życzę wygranych w kolejnych spotkaniach. Na pewno czerwona kartka skomplikowała Siarce sytuację, ale nam wcale nie pozwoliła na łatwą grę. W tych ostatnich minutach pierwszej połowy nagle się mogło wydawać, że zawodników rywala było 12 czy nawet 13. Tak zazwyczaj reaguje osłabiony zespół. W przerwie chcieliśmy szybko zareagować i zdecydowaliśmy się na wprowadzenie młodzieżowca Ryszki. Dziękuję za tę podpowiedź mojemu sztabowi. Do tej pory Marcin grał u mnie na lewej obronie i nie próbowałem go na pozycjach „6” czy „8”. Okazuje się, że to nam przyniosło możliwości jeśli chodzi o zmiany w środku pola. Brawa nalezą się całemu zespołowi, bo tę drugą połowę zagrali koncertowo i tak jak sobie zaplanowaliśmy. Najważniejsze, że klimat w Bełchatowie w końcu się ocieplił.