Oszacują straty

pt., 23/03/2018 - 15:30 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W Bełchatowie powstał społeczny zespół do spraw szkód i strat wojennych z czasów II wojny światowej. Komitet chce udokumentować straty jakie miasto poniosło w latach 1939 -1945 i dlatego prosi mieszkańców o przekazywanie dokumentów i zdjęć mogących w tym pomóc.

Zespół chce do końca tego roku przygotować rzetelny raport, w którym wykaże jakie straty poniósł Bełchatów podczas II wojny światowej. Wiadomo, że miasto ucierpiało przez naloty lotnicze i ostrzały artyleryjskie. Zniszczone zostały częściowo zabudowania w najstarszej części miasta.

Zespół już posiada wiele informacji, chce jednak swoją wiedzę uzupełnić. Dlatego prosi mieszkańców o dostarczanie zdjęć i dokumentów do biura senatora Dobkowskiego. Raport będzie ogólnodostępny, trafi również do rządu RP.

TKB - Oszacują straty - 23.03.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Nie wszystkie straty da się podsumować -ponieważ dużo osób nie żyje a nikt nie uczulał młodzieży na zbieranie pamiątek stanowiących dowody strat, ale próbujmy odtworzyć naszą historię.

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

I co na koniec? Dobkowski wyśle fakturę zbiorczą do Merkel na adres domowy?

Wysłane przez apsik666 (niezweryfikowany) w

bububuahahaha ale się uśmiałem trafione w sendo ,,  mogą im narobić na pukiel....

Wysłane przez Kierownik (niezweryfikowany) w

przebija wszelkie wcześniejsze normy.... sprawa reparacji jest już dawno roztrzygnięta a powracanie do tematu to tylko populizm ("ciemny lud to kupi"). Trzeba w procesie wyborów wybrać nowych nie populistycznych polityków. 

Wysłane przez psyhiatra (niezweryfikowany) w

mojemu pradziadkowi koze zabrali.

Dzięki bogu- pis rządzi i z pewnością koza do nas wróci- bardzo za nią tęski cała rodzina.

Leczyć się a nie rządzić!!!!!!!!!!!!!

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Odpowiedź dla psyhiatra :Szkoda ,że nie dawałeś takich dobrych rad  partii PO i PSL z pewnością brakowało Ci odwagi ale wiedz, że gdyby było wszystko transparentne tak jak próbuje robić to PIS chociaż bardzo wolno , nie doszło by do takich zniszczeń .Zapamiętaj,że samochwała za drzwiami stała a leczyć trzeba wszelką patologię a co do kozy -śmiech to zdrowie a szyderstwo nie na miejscu.

Wysłane przez józef (niezweryfikowany) w

Bełchatów-lata przed i powojenne .60 procent żydzi,20 procent niemcy to mieszkańcy miasta.pamiętam zniszczoną synagogę przy ulicy 19 stycznia ,reszty zniszczeń nie pamiętam,ale nie było tego dużo z opowieści mojego taty

Wysłane przez Kocham Bełchatów (niezweryfikowany) w

Czasami mam wrażenie, że to jedyny PiSior w tym mieście, który robi coś dla Bełchatowian...

Wysłane przez PoziomX (niezweryfikowany) w

Szczerców ponoć był doszczętnie zniszczony.

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane