W 13. Kolejce PlusLigi PGE SKRA Bełchatów podejmowała u siebie Społem Dafi Kielce. Spotkanie bez niespodzianki pewnie wygrali gospodarze.

Bełchatów to spotkanie z ostatnim zespołem w lidze wygrał 3:0.

Już na początku pierwszego seta w drużynie z Kielc stwierdzono błędne ustawienie. W całym secie gospodarze mieli wyraźną przewagę i tę odsłonę wygrali 25:15.

Drugi set był bardziej zacięty. Społem Dafi Kilce rozpoczęli od kilkupunktowej przewagi. Dopiero przy stanie 13:12 gospodarze wyszli na prowadzenie. Druga część tej odsłony to bardzo wyrównana gra, a set żółto-czarni rozstrzygnęli dopiero przy stanie 27:25.

Trzecia partia nie była już tak zacięta. Tu gospodarze odnieśli szybkie zwycięstwo 25:19.

Teraz PGE SKRA przygotowuje się do występów w Klubowych Mistrzostwach Świata, które już od jutra rozgrywane będą w łódzkiej Atlas Arenie. Będzie to prawdziwy siatkarski maraton.