PGE SKRA Bełchatów ten sezon występów w Lidze Mistrzów rozpoczęła od przegranej. Wczoraj przed własną publicznością bełchatowianie ulegli mistrzowi Francji 1:3.

W pierwszym secie nic nie wskazywało na to, że z tą drużyną bełchatowianie mogą przegrać mecz. Pierwszy set żółto-czarni wygrali dość pewnie 25:19.

W drugim to goście szybko wypracowali przewagę, którą systematycznie powiększali i utrzymali do końca. Set zakończył sie wygraną druzyny z Francji 18:25.

Trzeci set bełchatowianie przegrali 19:25.

Nadzieją na odwrócenie meczu miał być czwarty set. Mimo zaciętej walki i gry na przewagi do końca, bełchatowianie nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanych gości z Francji. Ostatecznie tę odsłonę meczu PGE SKRA przegrywa 25:27 i cały mecz 1:3.

To dopiero pierwsze starcie żółto-czarnych w Lidze Mistrzów. Zdarzały się już w historii klubu starty z inauguracyjnym przegranym meczem i mimo to awansem do dalszych rozgrywek.

Teraz przed PGE SKRĄ starcia ligowe i rywalizacja w Klubowych Mistrzostwach Świata.