Pierwsze trzy punkty wywalczył PGE GKS Bełchatów w sezonie 2017/2018. "Brunatni" pokonali w sobotnim meczu beniaminka 2 ligi Garbarnię Kraków 3:1 (2:1) po bramkach Bartłomieja Bartosiaka, Łukasza Pietronia i Dawida Flaszki.

Sobotni pojedynek bełchatowianie rozpoczęli od bramki już w 3. minucie, a jej autorem był wychowanek górniczego klubu. Bartosiak pewnym uderzeniem wykończył akcję, którą rozpoczęli Patryk Rachwał i Piotr Giel. Dziesięć minut później jednak goście z Krakowa doprowadzili do wyrównania, a z pokonania Pawła Lenarcika cieszył się Petar Borovicanin.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły szukały swojej możliwości objęcia prowadzenia, jednak bez skutku. Aż tuż przed zejściem do szatni dwójkową akcją wyszli Giel i Łukasz Pietroń. W końcowej fazie napastnik PGE GKS zgrał piłkę do wbiegającego Pietronia, a ten popisał się pięknym strzałem z 16 metra.

W drugiej odsłonie meczu bełchatowianie kontrolowali przebieg spotkania, a w 69. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Flaszka, który wszedł na boisko dziesięć minut wcześniej. Nasz zawodnik wykończył kontrę podopiecznych Mariusza Pawlaka, finalizując bardzo dobre podanie wzdłuż bramki Giela.

Po 2. kolejce bełchatowianie mają trzy punkty zajmując 7. miejsce. Sąsiadem bełchatowian jest ŁKS Łódź, a nasz najbliższy rywal – Stal Stalowa Wola – plasuje się na 13. pozycji mając na swym koncie dwa punkty.
PGE GKS Bełchatów – Garbarnia Kraków 3:1 (2:1)
Bartłomiej Bartosiak 3., Łukasz Pietroń 45., Dawid Flaszka 69. – Petar Borovicanin 13.

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Adrian Klepczyński, Filip Kendzia, Michał Bierzało, Marcin Garuch – Patryk Rachwał, Patryk Janasik – Bartłomiej Bartosiak (72. Michał Ciarkowski), Łukasz Pietroń (82. Mikołaj Bociek), Emile Thiakane (59. Dawid Flaszka) – Piotr Giel (88. Przemysław Zdybowicz)

Garbarnia Kraków: Marcin Cabaj – Petar Borovicanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Damian Nieśmiałowski – Filip Wójcik (46. Eryk Ceglarz), Łukasz Pietras, Marek Masiuda (72. Karol Kostrubała), Tomasz Ogar, Michał Kitliński (65. Tomasz Liput) – Marcin Siedlarz (78. Rafał Górecki)

Żółte kartki: Klepczyński, Garuch, Rachwał – Borovićanin, Cabaj, Nieśmiałowski, Ceglarz, Kostrubała
Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice)